Hlavní navigace

Apple začne z App Storu odstraňovat „zastaralé“ aplikace

27. 4. 2022

Sdílet

 Autor: © iQoncept - Fotolia.com
Některé klasické appky mohou brzy zmizet.

Čísla App Storu v průběhu let stabilně rostla až na nějakých pět milionů dostupných aplikací a her. Nová politika obchodu je však může snížit. 

Poté, co se na sociálních sítích objevil případ autora volně dostupné hry Motivoto, který od Applu obdržel sdělení, že jeho produkt bude do třiceti dnů z App Storu stažen, jelikož „nebyl delší dobu aktualizován“, nová pravidla v dokumentu nazvaném App Store Improvements – Vylepšení App Storu potvrdila sama firma. 

Anketa

Plánujete díky no-code a low-code zapojit i běžné zaměstnance do vývoje firemních aplikací?

Chce prý zajistit, že všechny aplikace nabízené v App Storu jsou funkční a aktuální, pročež zavádí proces jejich hodnocení a odstraňování aplikací, které už „nefungují tak jak mají, nevyhovují aktuálním zásadám obchodu anebo jsou zastaralé“. Pakliže na aplikaci bude toto nové pravidlo vztaženo, její autor bude Applem informován a bude mít třicet dní na to, aby ji aktualizoval, bude-li ji chtít v AppStoru ponechat. 

Z dokumentace však není zřejmé, jak významná bude muset aktualizace být, byť lze předpokládat, že smyslem je, aby vývojáři alespoň nějakým způsobem indikovali, že aplikace je stále funkční a bezpečná. Aplikace, které budou z obchodu přece jen odstraněny, zůstanou pro ty, kteří je mají stažené, nadále plně funkční a zůstanou též na účtech jejich autorů. 

Apple nicméně v takových případech doporučuje vývojářům je aktualizovat co nejdříve a znovu na App Store umístit. První kolo těchto „čistek“ by mělo začít na konci května.

Video ke kávě

Máte čas na rychlé a informativní video?