Hlavní navigace

Apple zapředl rozhovory s China Mobile

22. 8. 2011

Sdílet

Agentura Reuters přišla se zprávou, že Apple vede rozhovory s největším mobilním operátorem na světě, China Mobile. Podle všeho se musí jedna o důležitou zakázku, pohovory si údajně vzal na starost sám Steve Jobs.

Od CEO Applu bychom rozhodně něco takového, jako vyjednávání s operátory nečekali, na druhou stranu to jen potvrzuje narůstající význam Číny a Čínských společností. Služby China Mobile využívá více než 600 milionů zákazníků, to je jen o 100 milionů méně, než kolik obyvatel má Evropa (počítáno s Ruskem). Ovšem pozor, uvědomme si, kolik je v Evropě různých mobilních operátorů.

Jakkoli je počet lidí vyžívajících služby China Mobile ohromující, až donedávna patřila většina z nich k chudší části populace, která si zařízení typu iPhone (a smlouvu) nemohla dovolit. Časy se mění a platí to i pro Čínu, podle Reuters vlastní iPhone v Číně okolo 7 milionů lidí, takže zájem o elektroniku s jablky rozhodně je.

Apple se veze na solidní vlně prodejnosti a jen za poslední čtvrtletí prodal na 20 milionů iPhonů, z nichž velké procento zamířilo právě do Asijských zemí.