Hlavní navigace

Asbis uvede vlastní smartphony Prestigio

28. 5. 2012

Sdílet

 Autor: © Aaron Amat - Fotolia.com
Broadline distributor Asbis plánuje do konce roku uvedení smartphonů pod vlastní značkou Prestigio. Poprvé se zřejmě objeví na ruském trhu.

Asbis připravuje vlastní smartphonyFinanční ředitel skupiny Asbis Marios Christou uvedl, že společnost vyvíjí smartphone pod vlastní značkou Prestigio. „Pracujeme s nejlepšími výrobci v Číně, kteří vyrábějí zařízení pro největší společnosti v odvětví. Jsme přesvědčeni, že smartphony Prestigio se na trh dostanou na začátku třetího čtvrtletí,“ oznámil Marios Christou.

Marketingová manažerka Asbis CZ Kateřina Vymazalová dodala, že se zatím plánuje jejich prodej jen v Rusku. Podle webů Bankier.pl či Wirtualnemedia.pl by se však chytré telefony měly dostat i na další trhy včetně Polska.

V únoru 2012 prohlásil Siargei Kostevitch, generální ředitel Asbisu, že doufá, že letos dosáhnou tržby z prodeje produktů Prestigio více než 100 milionů dolarů oproti 80 milionům v roce 2011.

Asbis předpokládá, že chytré telefony budou v dalších letech hnacím motorem trhu IT. Proto v tomto segmentu očekává významný nárůst tržeb a snaží se získat nové distribuční kontrakty.

Na trzích SNS vyjma Ruska a Ukrajiny má Asbis uzavřenou smlouvu na produkty Apple. V Polsku je zase distributorem Samsungu, v Rusku uzavřel kontrakt s BlackBerry a usiluje také o Huawei.

skoleni

Kromě značky Prestigio Asbis vyrábí také produkty pod značkou Canyon. V roce 2011 představovaly tyto vlastní značky 6 % obratu společnosti, ta přitom uvádí, že na nich má vyšší marži, než je tržní průmer.

V prvním čtvrtletí 2012 dosáhl Asbis Enterprises konsolidovaných tržeb ve výši 379,18 milionů dolarů.

Zdroj: Bankier.pl, Wirtualnemedia.pl, ChannelWorld