Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 3.díl

 Autor: Techspot.com
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.
Ryan Whitwam 18. 10. 2018

Sdílet

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Prohledávání vašich fotografií na Fotky Google

Zobrazení fotografií ve Fotkách Google přes Asistenta Google

Služba Fotky Google je naprosto fantastickým řešením pro uložení všech vašich snímků. Firma Google vám nabízí neomezený prostor pro ukládání vašich fotografií a videí, a to za předpokladu, že souhlasíte s provedením drobné komprese, majitelé smartphonu Pixel mají možnost zálohovat své snímky zdarma a v plné kvalitě. Pokud si pak chcete prohlédnout konkrétní fotografie pořízené například na nějakém místě, pak můžete o tyto fotografie požádat přímo v Asistentovi Google. Stačí se zeptat.

Asistent Google se po položení dotazu napojí na naprosto dokonalé vyhledávací schopnosti služby Fotky Google, takže se můžete ptát prakticky na cokoliv. Můžete tak Asistenta Google požádat, aby vám ukázal fotografie konkrétních lidí, míst či dokonce objektů. Klepnutím na výsledky vyhledávání obrázků je můžete okamžitě procházet, popřípadě otevřít službu Fotky Google prostřednictvím zástupce nacházejícího se pod vašimi obrázky. Jen se ujistěte, že svůj požadavek formulujete pomocí fráze „my photos“ neboli „moje fotografie“, abyste měli jistotu, že se vám zobrazí fotografie z vašeho profilu ve službě Fotky Google a nikoli snímky z vyhledávání Google.

 

Pokračování