Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 5.díl

 Autor: google
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.
Ryan Whitwam 23. 10. 2018

Sdílet

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Poslouchejte podcasty

Poslech podcastů přes Asistenta Google

Google do své aplikace integroval základní rozhraní pro podcasty. K tomuto rozhraní se nejsnáze dostanete právě prostřednictvím Asistenta Google. Vůbec nepochybujeme, že si poslech podcastů tímto způsobem oblíbíte, protože zmiňované řešení firmy Google je velmi rychlé a jednoduché. Stačí jen říci frázi „listen to [název podcastu]“ neboli „poslouchat [název podcastu]“, kterou spustíte poslech posledního dílu. Pokud jste právě uprostřed dílu, pak Asistent Google bude pokračovat tam, kde jste skončili.

Poslech podcastu však vůbec nezávisí na použitém zařízení. Můžete klidně začít poslouchat podcast na svém mobilním telefonu a poté říct Asistentu v Google Home, že chcete poslouchat stejný podcast. Asistent pak bude v podcastu pokračovat tam, kde jste skončili s poslechem na svém mobilním telefonu.

Prozkoumávání nabídky

Firma Google si zvykla skrývat všechny funkce Asistenta Google do souboru těžko srozumitelných a schovaných nabídek. Nyní je naštěstí k dispozici poněkud citlivější způsob, jak zjistit, co všechno můžete s Asistentem Google provádět – v nabídce Explore (Prozkoumat).

Prozkoumání služeb Asistenta Google

Do této nabídky se dostanete tak, že spustíte Asistenta Google a klepněte na ikonku modré zásuvky, která se nachází v pravém horním rohu okna. Zde najdete všechny služby podporované Asistentem Google. Tyto služby jsou roztříděny do několika kategorií, například Social & Communication (Sociální kontakty a komunikace), Education & Reference (Vzdělávání a odkazy), Games & Fun (Hry a zábava) a další. Každá dlaždice odkazuje na stránku s úplnými informacemi, kde najdete vzorové příkazy a v případě potřeby odkaz na svůj účet. Mimochodem platí, že právě kontrola nabídky Explore představuje nejjednodušší způsob, jakým sledovat nově přidané služby a aplikace.

V horní části se nachází několik obecných návrhů na příkazy pro Asistenta Google. Tyto návrhy ani nemusíte říkat, úplně postačí, když klepnete na bublinu a tím budou tyto návrhy předány přímo Asistentovi Google.

 

Pokračování