Hlavní navigace

Asistent Google: Funkce, které byste neměli minout - 6.díl

24. 10. 2018

Sdílet

 Autor: google
Asistent Google se svou umělou inteligencí se v mezičase, kdy jste si jej nevšímali, dokázal naučit několik nových triků.

Předcházející díl

 

Firma Google měla ve svém operačním systému Android funkce pro vyhledávání pomocí hlasu už po několik let, ale až v říjnu 2016, kdy se ve smartphonu Pixel objevil Asistent Google, se konečně vše spojilo dohromady. V současnosti můžete mít Asistenta Google ve všech současných zařízeních s operačním systémem Android. Firma Google se navíc nechala slyšet, že na konferenci Google I/O v roce 2018 představí nové funkce tohoto asistenta, které jej učiní ještě lepším (a pravděpodobně i o něco reálnějším, jako je tomu třeba u asistenta Google Duplex).

Psaní příkazů Asistentovi Google

Asistent Google se poprvé objevil v aplikaci Allo, kde jste mohli vkládat text, abyste mohli chatovat s robotem Google. Nicméně daleko schopnější verze Asistenta Google integrovaná ve smartphonech používala pouze hlasový vstup. Jsou situaci, kdy možnost psaní zpráv určitě oceníte – ne vždy máte možnost, resp. ne vždy je vhodné hovořit se svým smartphonem. A pak se hodí možnost své dotazy či příkazy napsat.

Psaní příkazů pro Asistenta Google na klávesnici

Chcete-li v Asistentovi Google zobrazit klávesnici, stačí jako vždy, když dlouze stisknete tlačítko Domů. Namísto mluvení však klepněte na ikonku klávesnice, která se nachází v levém dolním rohu. Asistent Google následně vyplní plochu celé obrazovky a vy můžete začít psát. Asistent Google pak bude odpovídat na stejné příkazy stejným způsobem, jako kdybyste použili hlas, navíc nad klávesnicí najdete návrhy související s vaším aktuálním zadáním. A vzhledem k tomu, že jsou tyto návrhy součástí Asistenta Google, objeví se nezávisle na tom, jakou aplikaci pro zobrazení klávesnice používáte.

 

Cloud22

Pokračování