Hlavní navigace

ASTRA dále expanduje

18. 1. 2011

Sdílet

 Autor:
Nová satelitní platforma bude zprostředkovávat vysílání přímo do domácností a přenášet z orbitální pozice SES ASTRA na 23,5° východní délky.

Společnost SES ASTRA, součást satelitní společnosti SES, oznámila další expanzi na trzích střední a východní Evropy. Dnes byla podepsána dohoda o zajištění kapacity na pozici 23,5° východní délky pro nový rostoucí trh v Bulharsku. Platforma Satellite BG poskytující služby typu DTH (zkr. Direct-to-Home, tj. přímé vysílání do domácností) bude využívat tři transpondéry družice SES ASTRA na orbitální pozici 23,5° východní délky k distribuci vlastního portfolia televizních kanálů domácnostem po celém Bulharsku.

Platforma Satellite BG začne poskytovat svoji programovou nabídku od 1. února 2011. Nabídka bude zahrnovat více než 70 kanálů, včetně programů ve vysokém rozlišení HD (High Definition) a všech nejdůležitějších programů veřejnoprávní i komerční televize v Bulharsku. Zájemci o televizní vysílání z platformy Satellite BG potřebují satelitní anténu namířenou na pozici 23,5° východní délky a satelitní přijímač s příslušnou kartou a předplacenými službami.

Orbitální pozice 23,5° východní délky společnosti SES ASTRA je stále oblíbenější pro střední a východní Evropu i země Beneluxu. Kromě Satellite BG využívají tuto družici i české satelitní platformy CS Link a Skylink k poskytování služeb typu DTH zákazníkům v České republice a na Slovensku. Mezi další uživatele transpondérů na pozici 23,5° východní délky patří Canal Digitaal a TV Vlaanderen v Beneluxu a platformy Viacom, Turner, Discovery a Bloomberg s celoevropskou působností. Televizní diváci s konvertorem Duo-LNB mohou současně přijímat vysílání z pozic 23,5° a 19,2° východní délky zajišťovaných společností SES ASTRA. Mají tak zajištěn přístup k široké nabídce bezplatných kanálů nacházejících se na pozici 19,2° východní délky.

Norbert Hölzle, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA, k tomu uvedl: „Tato dohoda má velký význam pro náš vstup na bulharský trh. Satellite BG je novým důležitým zákazníkem, který nám na bulharském trhu pomůže zpřístupnit naše produkty a služby místním zákazníkům. Nová dohoda ukazuje, že pozice 23,5° východní délky je jednou z nejzajímavějších vysílacích pozic pro celý region, a pomůže nám k ještě širšímu pokrytí službami i dalšímu rozvoji naší nabídky.“

Stefan Bonev, ředitel platformy Satellite BG, uvedl: „Podpis této strategické dohody se společností SES ASTRA nás velice potěšil. Satellite BG je novou satelitní platformou poskytující služby typu DTH s cílem prosadit se jako přední poskytovatel televizního vysílání HD a 3D na bulharském trhu. Pro spolupráci se společností SES ASTRA jsme se rozhodli na základě jejich zkušeností v oboru, rychlého rozvoje a optimálního pokrytí z orbitální pozice 23,5° východní délky.“