Hlavní navigace

ASTRA rozšiřuje HD vysílání ve Španělsku

28. 7. 2010

Sdílet

 Autor:
Společnost SES ASTRA oznámila další prohloubení spolupráce se španělským provozovatelem placeného televizního vysílání Sogecable.

Konkrétně v nabídce vysílání ve vysokém rozlišení HD (High Definition) pro domácnosti (vysílání typu DTH – Direct to Home). SES ASTRA v rámci této spolupráce letos poskytne provozovateli Sogecable další dva satelitní transpondéry na své hlavní orbitální pozici 19,2° východní délky.

Sogecable je dlouholetým zákazníkem společnosti ASTRA, vysílajícím z pozice 19,2° východně již od prvopočátků v roce 1993. Placené televizní vysílání společnosti Sogecable pod značkou Digital+ dnes využívá na 1,8 milionu předplatitelů. Služby SES ASTRA v podobě placeného i neplaceného vysílání využívá ve Španělsku celkem 1,9 milionů domácností.

SES ASTRA provozuje v Evropě přední platformu HD vysílání, která nabízí celkem 135 kanálů v kvalitě HD. Vysílání s rozlišením HD přenáší flotila satelitů ASTRA přibližně 6 milionům diváků s vybavením pro příjem HD vysílání. Lucemburská společnost podniká na hlavních televizních trzích v Evropě, kde má své největší zákazníky. Kromě toho spravuje platformu HD+ pro komerční vysílání v HD kvalitě na německém trhu.

K tomu poznamenává Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA: „Velice nás těší, že došlo k prohloubení naší spolupráce se Sogecable i dalšímu rozšíření HD vysílání. Náš postup v oblasti HD je potvrzením role provozovatele přední vysílací platformy HD a poskytovatele technických služeb v rámci všech našich hlavních evropských trhů.“