Hlavní navigace

ASUS a veletrh CES 2012 – nové tablety i barevné ultrabooky

12. 1. 2012

Sdílet

 Autor: ASUS
Společnost ASUS představila na veletrhu CES 2012 v Las Vegas novinky, mezi něž patří nové tablety řady Eee Pad, ultrabooky Zenbook v barevném kabátě i nový 27palcový LED monitor.

První novinkou je tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime TF201, který je jako vůbec první na světě poháněn procesorem Tegra 3 od NVIDIA. Tento týden se navíc stal vůbec prvním tabletem upgradovaným na nejnovější verzi operačního systému Android – 4.0 Ice Cream Sandwich.

Tablet, který se prodává ve dvou barvách (ametystově šedé a zlaté šampaňské) má hliníkové tělo a tloušťku pouhých 8,3 mm. Displej je vybaven panelem s IPS technologií, což umožňuje široké pozorovací úhly (až 178 stupňů) a živé barvy. Osmimegapixelový fotoaparát se senzorem BIS CMOS a objektivem se světelností f/2.4 je zárukou kvalitních fotografií.

Novinka je doplněna kvalitním zvukem technologie ASUS SonicMaster, stejně jako další představený tablet, model TF202. Ten disponuje rozlišením 1 920 x 1 200 pixelů, což je dosud nejvíce v historii tabletů.

Další dvě zařízení, ASUS Eee Pad MeMO ME171 a ME270 jsou kombinacemi sedmipalcového tabletu a mobilního telefonu (díky Bluetooth náhlavní soupravě). Dotykovou obrazovku můžete v tomto případě ovládat buďto prstem nebo přiloženým stylusem.

ICTZ23

O ultraboocích řady Zenbook, které byly představeny v posledním čtvrtletí loňského roku, jsme již psali. Ultrabooky, které se vyznačují nezvykle štíhlým tělem (9 mm v nejširším místě a 3 mm v nejužším), extrémně rychlým startem, dlouhou výdrží baterie a speciálním systémem chlazení, budou od jara k dispozici v růžově zlaté (Rose Gold) a růžové (Hot Pink) barvě.

Poslední představenou novinkou je 27palcový LED monitor ASUS VA278Q s QHD displejem o rozlišení 2 560 x 1 440 bodů, který je určen pro profesionální uživatele a fotografy. Funkce ASUS QuickFit Virtual Scale zobrazí fotografie ve skutečné velikosti a umožňuje uživateli upravit je pomocí překryvných mřížek. Další technologie upravuje barvy podle zobrazovaného obsahu pro co nejvěrnější zobrazení.