Hlavní navigace

Asus brzy uvede do prodeje desetipalcový MeMo Pad 10

3. 3. 2013

Sdílet

 Autor: Asus
Asus se vrhnul do víru představování nových tabletů a dalších mobilních zařízení pro letošní rok a z předešlých prezentací to vypadá, že se máme skutečně na co těšit. Těšíme se na PadFone a také na desetipalcový MeMo Pad 10

Asus se vrhnul do víru představování nových tabletů a dalších mobilních zařízení pro letošní rok a z předešlých prezentací to vypadá, že se máme skutečně na co těšit. Těšíme se na PadFone a také na desetipalcový MeMo Pad 10.

O tom se totiž mluví již od loňského roku vzhledem ke kombinaci cena a výkon, kterou by měl splňovat a my doufáme, že to Asus splní. Jedním z takových počinů byl například tablet Google Nexus 10, který pro Google vyráběl právě Asus, a proto čekáme, že budou mít tablety nějaké ty prvky společné. Kromě zaoblených rohů by to měla být i přívětivá cena. Ta bude nižší, aby měl MeMo 10 vedle Nexusu 10 šanci.

cyber23

Jádrem tabletu má být procesor Nvidia Tegra 3 se čtyřmi jádry, 1 GB operační paměti RAM a IPS displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Operačním systémem bude zcela jistě Android 4.1 Jelly Bean, nevidíme důvod, proč by Asus chtěl do svého nového tabletu něco staršího. Integrovaná paměť tabletu o kapacitě 16 GB snad půjde rozšířit pomocí micro SD karty. Ve Spojených Státech bude tablet k dostání již tento měsíc za cenu 299 dolarů.