Hlavní navigace

Asus Eee Pad Transformer

31. 3. 2011

Sdílet

 Autor:
Asus zveřejnil další detaily o na CES 2011 oznámeném tablet PC Eee Pad Transformer, nabídne například IPS LCD displej a známá je i cena u nás.


Zvláštností tabletu je odnímatelná klávesnice, která zároveň slouží jako dokovací stanice, díky čemuž dokáže zařízení pracovat až 9,5 hodiny na baterii (ehm, za specifických, pro Asus příznivých podmínek).

Novinka běží na novém operačním systému Android 3.0 Honeycomb, který doplňuje uživatelské rozhraní Waveshare. Přístroj spojuje výhody tabletu a netbooku.

Transformer zvládá díky dvoujádrovému procesoru NVIDIA Tegra 2 surfování na internetu vyšší rychlostí, než starší modely tabletů, také má lepší výkon při více spuštěných aplikacích najednou. 10“ IPS displej vyrobený z tvrdého skla odolného proti poškrábání má pozorovací úhly až 178° a zobrazuje jasně všechny barvy. Integrovaná zvuková technologie SRS Sound se stará o dynamické podání 3D stereo zvuku, zvýraznění basů a široké rozpětí zvuku v podání samostatných reproduktorů umístěných v 13 mm úzkém těle přístroje, který váží pouhých 680 gramů. Zadní 5Mpx kamera i přední 1,2Mpx kamera umožňují pořizovat fotografie a nahrávat video, které lze přehrát na HD televizi prostřednictvím výstupního portu mini HDMI.

To, čím se tento tablet odlišuje od jiných modelů, je volitelná dokovací stanice s QWERTY klávesnicí s funkčními klávesami Android, díky níž lze přeměnit tablet na notebook. Transformer se dodává s předinstalovanou kancelářskou sadou Polaris Office 3.0, která umožňuje upravovat různé typy souborů, včetně dokumentů (.doc), tabulek (.xls) a prezentací (.ppt). Transformer má touchpad, 3,5mm audio jack, dva USB porty a integrovanou čtečka SD karet pro snadné sdílení souborů a rozšiřitelnost úložných prostor. Dokovací stanice má ještě jednu důležitou funkci - prodlužuje výdrž baterie tabletu z 9,5 hodin až na 16 hodin (prý).

Android Honeycomb společnosti Google je zcela nový operační systém speciálně navržený a optimalizovaný pro tablety. Podporuje Adobe Flash 10.2 (po aktualizaci).

Eee Pad Transformer se dostane na český trh v průběhu června s doporučenou cenou 16 GB verze 9 975 Kč, s dokovací stanicí pak cena povyskočí na 12475 Kč s DPH.

Asus Eee Pad Transformer

Byl pro vás článek přínosný?