Hlavní navigace

Asus Fonepad 7 – tablet, se kterým si zavoláte

28. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Asus
Asus uvedl na český trh tablet Fonepad 7, který navazuje na své předchůdce z rodiny Fonepad. Sedmipalcový tablet s telefonními funkcemi disponuje integrovanou 3G konektivitou. I s tímto modelem lze volat nebo posílat textové zprávy stejně jako s běžným smartphonem.

 

Asus uvedl na český trh tablet Fonepad 7, který navazuje na své předchůdce z rodiny Fonepad. Sedmipalcový tablet s telefonními funkcemi disponuje integrovanou 3G konektivitou. I s tímto modelem lze volat nebo posílat textové zprávy stejně jako s běžným smartphonem.

Novinka je vybavena HD IPS displejem, procesorem Intel Atom Z2520 s taktem 1,2 GHz. A integrovaným 3G modulem. Tablet se v Česku prodává za 3 990 Kč.

Fonepad 7 navazuje na své předchůdce z řady Fonepad, které přinesly funkce telefonu a tabletu v jednom zařízení. Tablet díky tomu umožňuje telefonovat nebo posílat SMS zprávy. Přístroj lze používat i jako 3G tablet zásluhou podpory HSPA+ s rychlostí stahování dat až 42Mbit/s.

O výkon tabletu se stará dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520 s frekvencí 1,2 GHz, tablet je vybaven sedmipalcovým IPS displejem s HD rozlišením (1280×800). Obsah tabletu můžete streamovat do HDTV za pomoci bezdrátové technologie Miracast. Fonepad 7 kromě toho nabízí přední 1,2Mpix kameru a zadní kameru s autofokusem, která má rozlišení 5 Mpix, disponuje režimem kontinuálního snímání a zvládá nahrávat videa ve Full HD kvalitě.

Baterie o kapacitě 3950 mAh poskytuje tabletu výdrž až 10 hodin na jedno nabití. Fonepad 7 obsahuje digitální mikrofon potlačující okolní hluk, což je užitečné při telefonování, podporuje však i náhlavní soupravy prostřednictvím Bluetooth rozhraní. O podání zvuku se starají reproduktory s technologií Asus SonicMaster.