Hlavní navigace

Asus představil nové modely Eee PC 901 a 1000

Společnost Asus na veletrhu Computex 2008 představila nové modely populárního mininotebooků Eee PC 901, 1000 a 1000(H) poté, co dosáhla významného milníku v podobě 1 milionu prodaných kusů Eee PC během šesti měsíců od uvedení na trh. Nicméně nové modely čeká tvrdý konkurenční boj s řadou obdobných přístrojů, které byly v nedávné době představeny.
Martin Noska 10. 6. 2008

Sdílet


Společnost Asus na veletrhu Computex 2008 představila nové modely populárního mininotebooků Eee PC 901, 1000 a 1000(H) poté, co dosáhla významného milníku v podobě 1 milionu prodaných kusů Eee PC během šesti měsíců od uvedení na trh. Nicméně nové modely čeká tvrdý konkurenční boj s řadou obdobných přístrojů, které byly v nedávné době představeny.

Nová řada Eee PC je navíc vybavena technologií Super Hybrid Engine, která zvyšuje výdrž baterie až na 7,8 hodiny. Dále nabízí internetové úložiště s vysokorychlostním připojením a větší displej pro snadnější a příjemnější práci. K dispozici jsou na platformách Windows nebo GNU Linux. Nová řada také vylepšuje původní koncepci „3E“ rozšířením prvního „E (easy)“ tak, aby byl tento mini počítač opravdu pro každého.

Jedním z klíčových faktorů, které podle slov výrobce pomohly ke komerčnímu úspěchu Eee PC, je jejich mobilita. Nová řada těchto mini počítačů pokračuje v tomto trendu a využívá vestavěné technologie SSD (Solid State Disk). Tato technologie je odolná proti nárazům, je tichá, produkuje méně tepla a šetří energii, čímž nabízí spolehlivé a stabilní řešení mobilního úložiště. Tradiční pevní disky s rychlostí 5 400 ot/min jsou více náchylné ke ztrátě dat nebo poškození v důsledku nárazů nebo upadnutí.

Jak již bylo zmíněno, nové modely Eee PC jsou vybaveny vylepšenou baterií s výdrží udávanou výrobcem až 7,8 hodiny, neboť technologie Super Hybrid Engine poskytuje tři profily napájení pro nastavení frekvence procesoru, napětí a jasu displeje. Takto mohou uživatelé značně snížit hlučnost systému, uspořit až 15 % energie, nebo dosáhnout maximálního výkonu systému — podle toho, co právě potřebují. Nová je také možnost využít internetové úložiště o kapacitě 20 GB například pro účely zálohování dat.

Nové Eee PC obsahují displeje o velikosti 8,9" až 10" — uživatelé tak mají k dispozici více místa na obrazovce a mohou snadněji prohlížet dokumenty formátu A4 a webové stránky, bez nutnosti posouvat okna do stran, jako tomu bylo u staršího modelu. Další výbavu tvoří zabudovaná webkamera s rozlišením 1,3 megapixelu, bezdrátové připojení k internetu a také u modelu Eee PC 1000 komfortnější klávesnice, které je z 92 % velká jako klávesnice v běžných noteboocích.

Řada připravených aplikací nového Eee PC je navržena tak, aby uživatelům vylepšila možnosti komunikace a práce s počítačem. Eee PC 901 a 1000 tak nabízí snadný provoz při jakémkoliv připojení. Uživatelé tak mohou využít rychlou a kompletní konektivitu (WiFi 802.11n) či Bluetooth. Navíc aplikace Eee Connect nabízí možnost propojení dvou nebo více uživatelů pomocí funkce vzdálená plocha. Každý uživatel si také může podle svých požadavků zvolit operační systém — Windows, nebo Linux.

Nová řada Eee PC se také vyznačuje výraznými barevnými vzory na krytech vytvořenými technologií Infusion. Tato technologie je vsazena přímo do vlastního šasi a stává se tak pevnou součástí Eee PC.

Nenechte si ujít:
Acer Aspire one: Pohled do nitra miniaturního notebooku

MSI uvede levný notebook s procesorem Atom

Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh, tvrdí Intel

Eee PC s Windows XP získá na atraktivitě

Další levný mininotebook přichází, tentokrát od ECS

Procesory v roce 2008 - revoluce či evoluce?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Technologie Infusion je odolná proti poškrábání a vrypům a časem nezajde. Uživatelé mají na výběr z motivů Sakura, Sweet Pea, Urban Metropolis, White Peony, Pearl White a Fine Ebony.

Společnost ASUS dosud prodala více než 1 milion kusů Eee PC od jejich oficiálního uvedení na trh v říjnu 2007. 19. dubna, v den oficiálního uvedení Eee PC 900 na trh v Hong Kongu, bylo prodáno již 1 000 ks. V nových Eee PC 901 a 1000 budou také již místo vysloužilých Celeronů M instalovány nové procesory Intel Atom, váha se dle konfigurace bude pohybovat od 1,1 do 1,45 kilogramu.