Hlavní navigace

Asus představuje telefony ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom

13. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Asus
Asus představil na své tiskové konferenci v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 smartphony ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom.

Asus představil na své tiskové konferenci v rámci veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 smartphony ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom.

Asus ZenFone AR je vůbec prvním telefonem na světě, který současně podporuje platformu virtuální reality Daydream i platformu rozšířené reality Tango. Systém Tango tvoří sada senzorů a softwaru od společnosti Google, které umožňují, aby na smartphonu fungovala rozšířená realita (AR – Augmented Reality).

Daydream je platforma pro mobilní virtuální realitu (VR – Virtual Reality), kterou Google vestavěl do operačního systému Android za účelem podpory Daydream VR aplikací. Asus ZenFone 3 Zoom představuje fotomobil díky kvalitnímu duálnímu fotoaparátu. Vedle toho novinka nabídne v tenkém těle i velkou 5000mAh baterii.

Cloud22

ZenFone AR je aktuálně nejlehčí a nejtenčí zařízení s podporou Tango díky systému tří kamer Asus TriCam, který se skládá z 23Mpx hlavní kamery, kamery sledující pohyb a kamery snímající hloubku objektů.

Smartphone ZenFone AR obsahuje procesor Qualcomm Snapdragon 821 optimalizovaný pro technologii Tango. Zároveň jde o první smartphone s 8GB operační pamětí. 5,7“ Super AMOLED displej s rozlišením WQHD a reproduktor s pěti magnety zpříjemňuje Daydream VR aplikace, hry a videa. Operační systém Android 7.0 ‘Nougat’ podporuje multitasking a další vylepšení uživatelského komfortu mobilních telefonů.