Hlavní navigace

Asus si k narozeninám nadělil hybridní tablet Transformer Book V

2. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Asus
Společnost Asus, která letos slaví 25 let na trhu, dnes představila na veletrhu Computex celou řadu novinek. Hlavním tahákem je Transformer Book V – první zařízení na světě umožňující pracovat v pěti režimech – jako notebook nebo tablet s Windows, jako notebook nebo tablet s Androidem, a konečně jako smartphone s Androidem.

Společnost Asus, která letos slaví 25 let na trhu, dnes představila na veletrhu Computex celou řadu novinek. Hlavním tahákem je Transformer Book V – první zařízení na světě umožňující pracovat v pěti režimech – jako notebook nebo tablet s Windows, jako notebook nebo tablet s Androidem, a konečně jako smartphone s Androidem.

Transformer Book V vypadá jako notebook s odnímatelným 12,5palcovým displejem. Ten sám o sobě slouží jako tablet. Do těla tabletu se navíc vkládá pětipalcový smartphone. V režimu notebooku Transformer Book V nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici a touchpad a lze na něm přepínat mezi operačními systémy Windows 8.1 a Android 4.4 KitKat. O okamžitý a plynulý přechod se stará samostatné hardwarové tlačítko. Notebook je vybaven procesorem Intel Core. 12,5“ IPS displej s HD rozlišením bude mít živé barvy a podporu dotykových gest systému Windows 8.1. Transformer Book V přijde na trh s úložištěm o kapacitě až 1 TB určeným pro aplikace, dokumenty a další data.

Asus Transformer Book VHybridní zařízení umí pracovat také jako samostatný tablet s Windows 8.1. Když se do tabletu vloží smartphone, umí se přepnout do režimu tabletu s Android 4.4 KitKat. Přepínání mezi systémy se provádí pouhým poklepáním na displej. Data lze ukládat na SSD disk s kapacitou až 128 GB.

special_kyberutoky

V režimu chytrého telefonu běží Transformer Book V na operačním systému Android 4.4 KitKat. Jde zároveň o vůbec první LTE smartphone, který pohání čtyřjádrový procesor Intel Atom. Transformer Book V obsahuje baterii o kapacitě 2500 mAh, která zajistí až 10 hodin brouzdání na internetu bez nabíjení.

Ještě musíme dodat, že ačkoli Asus vydává Transformer Book V za zařízení, které zastoupí pět dalších, není tomu tak. Tablet je tablet, ať už s operačním systémem Windows, Android nebo třeba iOS. To stejné platí pro laptop se dvěma systémy. Jedná se tedy vlastně o hybrid, který by mohl zastoupit až tři zařízení. Pokud by jich mělo být pět, musel by ještě třeba umět dělat tousty nebo wafle a strouhat tužky. I tak to vypadá na zajímavý tablet, který si své příznivce najde.