Hlavní navigace

ASUS Transformer Book Flip TP200

21. 12. 2015

Sdílet

 Autor: ASUS
Zařízení jako jedno z prvních disponuje oboustranným portem USB typu C pro snadné připojení periferních zařízení a rychlý přenos dat.

O chod novinky se stará procesor Intel Pentium N3700, resp. Celeron N3050 (generace Braswell) a předinstalovaný systém Windows 10. Plocha notebooku je menší než list papíru A4 a celé zařízení působí s tloušťkou 18,45 mm a hmotností jen 1,2 kg velmi kompaktně. Díky výdrži baterie až osm hodin se hodí pro celodenní práci i zábavu na cestách. Elegantní Transformer Book Flip TP200 má kovovou povrchovou úpravu, která je nejen pevná ale i odolná proti poškrábání.

ASUS

Kovová povrchová úprava notebooku Transformer Book Flip TP200 působí neotřele a je příjemná na dotek. Její zásluhou zařízení nejen skvěle vypadá, ale je zároveň chráněno před škrábanci. Novinka se prodává ve dvou barevných provedeních – modrém (Dark Blue) nebo stříbrném (Crystal Silver).

11,6-palcový IPS displej počítače nabízí široké pozorovací úhly, díky čemuž obraz při pohledu ze strany nevypadá vybledle ani nepostrádá kontrast. Technologie ASUS TruVivid odstraňuje vzduchovou mezeru mezi vrstvami skla v panelu displeje, což snižuje odrazy a zajišťuje čistší a jasnější obraz i v prosvětlených prostředích.

Novinku charakterizuje odolný pant ze slitiny oceli s rozsahem otáčení 360 stupňů, s nímž lze vyklápět obrazovku do libovolného ze čtyř režimů. Režim notebooku je ideální pro práci, s režimem stan je snazší sdílet obsah na displeji s větší skupinou lidí, a v režimu stojanu se notebook promění v osobní kino. Zásluhou dotykového ovládání displeje využijete i praktický režim tabletu.

Speciální funkce FlipLock zaručuje, že se klávesnice a touchpad automaticky deaktivují, jakmile se obrazovka notebooku otočí o více než 180 stupňů – a následně se po návratu do režimu notebooku znovu aktivují.

Cloud22

Transformer Book Flip TP200 využívá zcela nový reverzibilní port USB typu C, s nímž je připojování externích zařízení mnohem snazší. Jeho výhodou je, že už nebudete muset ztrácet čas zjišťováním, v jaké poloze je třeba připojit kabel. To hlavní se ale ukrývá uvnitř - rychlé rozhraní USB 3.1 Gen 1 s rychlostí až 5 Gb/s umožňuje bleskové přenosy dat - například přenos 2GB filmu na jednotku USB zabere méně ne dvě sekundy. V rámci dosažení maximální kompatibility a pohodlí uživatelů obsahuje notebook Flip TP200 také standardní porty USB 3.0 a USB 2.0 nebo port micro HDMI pro připojení externího displeje.

Model Transformer Book Flip TP200, který je dostupný v tmavě modrém a stříbrném barevném provedení, se prodává od 9 990 Kč s DPH.