Hlavní navigace

Asus Transformer Pad s procesorem Intel Atom Z3745

29. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Asus
Asus uvedl na český trh první ze zařízení představených na nedávném veletrhu Computex. Nová generace tabletu Transformer Pad nabídne úhlopříčku displeje 10,1“, odnímatelnou klávesnici a operační systémAndroid 4.4 KitKat.

Asus uvedl na český trh první ze zařízení představených na nedávném veletrhu Computex. Nová generace tabletu Transformer Pad nabídne úhlopříčku displeje 10,1“, odnímatelnou klávesnici a operační systémAndroid 4.4 KitKat.

Jde o vůbec první model z řady Transformer Pad, který pohání procesor Intel Atom. Od svých předchůdců se Transformer Pad liší i systémem skrytých pantů, které spojují tablet s klávesnicí. Novinka se u nás začne prodávat v polovině července za 7 990 Kč s DPH.

Nový model řady Asus Transformer Pad je vybaven mobilní dokovací stanicí s klávesnicí, která byla vylepšena o novou konstrukci propojení s tabletem. Transformer Pad má decentní kryt z matného plastu, který se dobře drží a neklouže v ruce. Rám tabletu obsahuje zinek, což mu dodává potřebnou odolnost. Vyniká také nízkou hmotností 542 gramů a tloušťkou jen 9,9 mm. Po připojení klávesnice celková hmotnost zařízení nepřevýší 1,1 kg. Tablet bude v prodeji v bílém a černém barevném provedení.

Asus Transformer Pad O výkon tabletu se stará 64bitový čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3745 (Bay Trail) s taktem až 1,86 GHz. Ten nabídne vysoký herní výkon a také výdrž baterie až 9,5 hodiny při prohlížení webu nebo přehrávání videa. Transformer Pad využívá displej s technologií IPS, HD rozlišením (1280 × 800 bodů) a pozorovacími úhly 170 stupňů. Dokovací stanice s klávesnicí má jasně oddělené ergonomické klávesy se zdvihem 1,9 mm a obsahuje také rychlé funkční klávesy pro běžné úlohy, jako je odstranění položky nebo pořízení snímku obrazovky.

Nový Transformer Pad je vybaven 16GB interním úložištěm, které lze dále rozšířit pomocí paměťových karet microSD s kapacitou až 64 GB. USB konektor, který najdete na klávesnici, navíc podporuje funkci On the Go (OTG), takže tablet snadno připojíte k externím úložným zařízením, jako jsou flash disky nebo pevné disky.

Nechybí ani dvoupásmové rozhraní 802.11a/b/g/n Wi-Fi zaručující rychlé bezdrátové připojení k internetu. Integrované navigační systémy GPS a GLONASS potom zajišťují spolehlivé fungování služeb založených na poloze.

Asus Transformer Pad má zadní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx pro pořizování snímků a přední kameru s rozlišením 0,3 Mpx pro videohovory. Kvalitu obrazu zvyšuje speciální software a optika. Pořízené fotky můžete ihned upravovat v nástroji Asus Gallery, který kromě toho umožňuje fotky i třídit nebo sdílet.

Transformer Pad je prvním mobilním zařízením Asus prodávaným v České republice, které využívá rozhraní Asus ZenUI. Disponuje „plochými“ ikonami, barevnými motivy, animacemi, vyzváněcími tóny a zvuky upozornění. Zobrazuje informace, které jsou pro uživatele momentálně nejdůležitější a nejužitečnější, a to v popředí a uprostřed na zamčené obrazovce, domovské obrazovce a panelu oznámení.