Hlavní navigace

Asus ukázal výkonný tablet Eee Pad Transformer Prime

22. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Šéf společnosti Asus Jonney Shih včera během konference AsiaD vůbec poprvé ukázal nový tablet Eee Pad Transformer Prime, jenž pohání čtyř-jádrový procesor Tegra 3.

I když Shih pouze ukázal tablet ve svých rukou a nezveřejnil mnoho detailů, prozradil, že zařízení bude mít 10palcový displej, 8.3mm tlustou šasi, zabudované USB a mini-HDMI porty, slot na SD karty a na jedno nabití vydrží pracovat přes čtrnáct hodin. Asus oficiálně představí tablet, který poběží na nejnovější verzi Androidu 4.0, devátého listopadu. Na otázku, zda Asus do budoucna sází spíše na tablety nebo notebooky, Shih řekl, že neví a Asus se nyní „musí soustředit na obojí“.

Vlastníci současného tabletu Eee Transformer však nemusejí zoufat - Asus plánuje do konce roku upgradovat svůj starší tablet na Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) také. Shih na včerejší konferenci především propagoval nové ultrabooky (velmi lehké notebooky) značky Zenbook a také potvrdil, že jeho společnost stále pracuje na projektu s názvem Asus Padfone, jenž by měl být kombinací smartphonu a tabletu. Padfone by se na trhu měl objevit v prvním čtvrtletí příštího roku a poběží taktéž na Androidu 4.0.