Hlavní navigace

Asus útočí na trh s notebooky řadou novinek

16. 3. 2008

Sdílet

Společnost Asus informovala o tom, že letos na trh uvede velké množství notebooků z nových sérií. V centru pozornosti se letos nacházejí multimediální řada M line, kompaktní Asus-Lamborghini VX3 a v neposlední řadě také nová generace UMPC s kompletně přepracovaným designem a bohatší funkční výbavou.

Společnost Asus informovala o tom, že letos na trh uvede velké množství notebooků z nových sérií, které se budou vyznačovat změnou designu a použitím nejnovějších technologií.

V centru pozornosti se letos nacházejí multimediální řada M line, kompaktní Asus-Lamborghini VX3 a v neposlední řadě také nová generace UMPC s kompletně přepracovaným designem a bohatší funkční výbavou. Pro zastánce herní sféry jsou zde k dispozici sestavy šité na míru, nabízející možnosti přetaktování a přinášející vysoký grafický výkon.

Technologie Asus AI Surround
Nové 15" a 17" širokoúhlé notebooky multimediální série M se kromě nového designu a odolné konstrukce vyznačují i technologií Asus AI Surround, která přináší zlepšenou kvalitu zvuku s reálným surround výkonem díky digitálnímu zpracování dat, Dolby Home Theater a v neposlední řadě také vestavěným Altec Lancing reproduktorům. Uživatelé se tedy mohou konečně těšit na kvalitnější zvukové podání a také snazší ovládání prostřednictvím vylepšeného touchpadu.

LAMBORGHINI VX se stává kompaktní
VX3 je notebook nesoucí veškeré význačné rysy přenosných počítačů série Asus-Lamborghini VX. Počítač VX3 je vybaven 12,1" širokoúhlým displejem a luxusními materiály, včetně safírově křišťálového panelu s web kamerou, pantů z titanové slitiny a kožené podložky pod zápěstí, čímž vzbuzuje příjemný pocit při pohledu i dotyku. Spojením tohoto designu a nabízeného výkonu se notebook VX3 stává elegantním společníkem na cesty.

Specifikace Asus-LAMBORGHINI VX3
Platforma: Intel Core 2 Duo (Centrino)
CPU: Intel Core 2 Duo Processor T9300
Chipset: Intel PM965
WLAN: Intel Next-Gen wireless N (4965ABGN 802.11N)
OS: Windows Vista Ultimate
Grafická karta: NVIDIA GeForce 9300/256 MB video paměti
HDD: 320 GB, 5400 ot/min
RAM: 4 GB DDR2, 667 MHz
LCD obrazovka: 12,1" WXGA s Crystal Shine technologií
Komunikace: Vestavěné síťové připojení 3.5G & Web kamera
Optická zařízení: DVD-S-Multi dvouvrstvá s technologií LightScribe
Příslušenství: Myš Lamborghini Mouse, podložka pod myš, brašna

Malý ale výkonný
Tenké a lehké PC Asus R50 je nejmenším a nejlehčím 5,6" UMPC. Jeho provedení v sobě ukrývá širokou řadu funkcí pro komunikaci, včetně vestavěného GPS, TV tuneru a 3.5G vysokorychlostního internetového připojení. Spolu se čtečkou otisků prstů a pevným diskem bez mechanických součástí (SSD) je stylové R50 vhodné na cesty i každodenní používání.

Asus R70 při své šířce 7 palců (cca 18 cm) představuje plně vybavený počítač s dotykovou obrazovkou a dalšími funkcemi. Díky zabudovanému GPS a 3,5G vysokorychlostnímu připojení k internetu navigace probíhá v reálném čase.
Nenechte si ujít:
Ultralevné notebooky za 4000 Kč dorazí brzy na trh

Toshiba má unikátní miniaturní notebook s váhou 779 gramů!

Mininotebook ASUS Eee hitem letošních Vánoc?

Detaily o nízkoenergetických procesorech Atom od Intelu

Everex CloudBook CE1200V: další levný mininotebook představen!

Asus představil miniaturní notebook U2E se SSD diskem

Spolu s řadou komunikačních nástrojů, včetně vestavěné web kamery a ochrany dat pomocí čtečky otisků prstů, je R70 vybaveno tak, aby se mohlo stát přenosným společníkem manažera.

C90 s extrémním výkonem
Počítače série Asus C90 jsou navrženy tak, aby splňovaly rostoucí požadavky uživatelů, kteří chtějí kombinovat snadnou mobilitu s vysokým výkonem. Díky snadnému přístupu ke všem klíčovým komponentům mohou uživatelé bez obtíží provádět úpravy, opravy nebo výměny jednotlivých součástí. Tím je rovněž zajištěna možnost budoucího rozšíření o nové technologie. Zmíněné klíčové komponenty jsou také podporovány hlavními společnostmi operujícími na trhu výpočetní techniky, což umožňuje snadné přizpůsobení C90 specifickým potřebám jednotlivých uživatelů.


Notebook Asus VX3

Doufejme, že Asus uvede také notebooky postavené na platformě AMD, která mezi představenými novinkami není zastoupena, ale která by letos měla nabídnout poměrně zajímavé řešení v podobě platformy Puma, o níž se lze více dozvědět zde.