Hlavní navigace

ASUS zahájí předprodej smartphonu ZenFone 5Z

22. 6. 2018

Sdílet

 Autor: ASUS
ASUS zahájí v Česku u vybraných partnerů předprodej své letošní vlajkové lodi, smartphonu ZenFone 5Z, v pondělí 25. června

Novinka nabídne celoplošný displej s úhlopříčkou 6,2 palců, který zabírá 90 % přední strany telefonu, takže je rozměry srovnatelná se standardními 5,5palcovými telefony. ZenFone 5Z je vybaven duálním fotoaparátem s nejnovějším senzorem Sony IMX363 pro kvalitní snímky i ve špatných světelných podmínkách. 

ASUS

ZenFone 5Z pohání procesor Qualcomm Snapdragon 845, který podporuje 6 GB operační paměti. Telefon proto nabízí vysoký výkon, který využívá technologie umělé inteligence (AI). Ta kombinuje pokročilé algoritmy AI a rozsáhlou analýzu dat, což uživatelé ocení při postupném vylepšování vlastností inteligentního fotoaparátu, komunikace nebo hospodaření s kapacitou baterie. 

Vysoký výkon a celoplošný displej

ZenFone 5Z se designem zcela shoduje s již uvedeným modelem ZenFone 5 – oba telefony se vyznačují celoplošným displejem o úhlopříčce 6,2 palců s Full HD+ rozlišením, který zabírá 90 % přední strany telefonu. Díky tomu mají telefony rozměry srovnatelné s běžnými 5,5palcovými smartphony. Zadní stranu zdobí elegantní sklo s 2.5D zakřivením a ikonickým vzorem soustředného kruhu inspirovaného filozofií Zen.

ZenFone 5Z však nabízí oproti svému sourozenci nejvýkonnější mobilní procesor současnosti, Qualcomm Snapdragon 845 s AIE, tedy třetí generaci platformy umělé inteligence, která zahrnuje Hexagon 685 Vector DSP, grafiku Adreno 630 a procesor Kryo 385. Ve výbavě vrcholného modelu ZenFone 5Z najdeme také LTE Gigabit modem Snapdragon X20 poskytující rychlosti, které překonávají gigabitovou hranici bezdrátového připojení, stejně jako integrované 2x2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezdrátová sluchátka s vysokým výkonem. Extrémně výkonný ZenFone 5Z nabídne v Česku operační paměť o kapacitě až 6 GB v kombinaci s 64GB vnitřním úložištěm.

Fotoaparáty s umělou inteligencí

Model ZenFone 5Z využívá inteligentní systémy duálních fotoaparátů, které se neustále učí a přizpůsobují. Primární fotoaparát je vybaven senzorem Sony IMX363 s pixelem o velikosti 1,4 μm, a clonou s hodnotou f/1.8. Disponuje čtyřosou optickou stabilizací obrazu (OIS) a funkcemi umělé inteligence AI Photo Learning, které dokážou nastavit až 16 různých typů scén podle aktuálních světelných podmínek. Sekundární širokoúhlý 120° fotoaparát umožní zachytit na jednom snímku více scenérie nebo lidí. Širokoúhlý záběr je vhodný pro skupinové fotky nebo při focení ve stísněných prostorách.

Fotoaparát obsahuje i funkci Portrét v reálném čase, s nímž dosáhnete rozostřeného pozadí (bokeh). Nechybí ani funkce Zkrášlení v reálném čase, která přečte rysy obličeje a uplatní personalizované vylepšení nejen na fotkách, ale i v živých videích. Náročnější fotografové zase ocení podporu formátu RAW. Fotoaparát dokáže zásluhou funkcí umělé inteligence řadit snímky do inteligentních galerií – např. podle toho, kdo nebo co je na fotkách. To umožňuje rychlejší nalezení a sdílení vašich fotek.

Stereofonní zvuk

Jako jeden z mála smartphonů se ZenFone 5Z zaměřuje na bezvadné zvukové podání. Spolehnout se při tom může na duální reproduktory spolupracující s duálními inteligentními zesilovači, které zvládají zvuk s vysokým rozlišením. ZenFone 5Z obsahuje v balení sadu kvalitních sluchátek ZenEar S podporujících vysoké rozlišení zvuku. Telefon také podporuje sluchátka DTS:X pro 7.1kanálový virtuální prostorový zvuk. 

Praktické funkce navíc

Inteligentní obrazovka Smart Screen On pokaždé rozezná, kdy se díváte na displej, a ten zůstává rozsvícený. Stejně tak detekuje okolní světlo a automaticky nastavuje teplotu barev displeje, aby byl v každém prostředí vždy optimálně čitelný.

Funkce inteligentního nabíjení sbírá informace o tom, kdy máte ve zvyku nabíjet smartphone a odhaduje, kdy bude znovu připojen k nabíječce. Navíc dokáže nabíjet rychle, pokud je to potřeba, nebo pomaleji např. v noci, čímž šetří životnost baterie. Přímo v balení je výkonná 18W nabíječka podporující technologii ASUS BoostMaster pro extrémně rychlé a zároveň šetrné nabíjení.

Funkce rozpoznání obličeje dokáže odemknout ZenFone 5Z jednoduše tím, že se na něj podíváte. Alternativně je k dispozici také snímač otisků prstů na zadní straně, který telefon po přiložení prstu okamžitě odemkne. Díky přítomnosti bezdrátové technologie NFC můžete např. bezhotovostně platit prostřednictvím služeb, jako je Android Pay.

Za zmínku stojí také inteligentní potlačení šumu okolního prostředí. Váš hlas bude díky tomu při volání slyšet jasně bez ohledu na hlučnost okolí. Praktická je i funkce inteligentního vyzvánění. Neustále totiž přizpůsobuje hlasitost vyzvánění, aby odpovídala úrovni okolního hluku. V hlučném prostředí zvyšuje hlasitost, v naprostém tichu ji zase snižuje, aby vás telefon nerušil.

ZenFone 5Z je vybaven dvěma sloty na SIM karty, přičemž obě vložené karty podporují 4G (LTE) sítě v aktivním pohotovostním režimu. Díky tomu je možné telefonovat z obou karet prostřednictvím LTE sítí (VoLTE).

Telefon zjistí, jaké aplikace používáte nejčastěji a ikony pěti nejpopulárnějších aplikací umístí na přední místa v menu.

Novinka obsahuje i novou zábavnou funkci ZeniMoji, která vám umožní animovat roztomilé avatary pomocí vlastního hlasu, výrazů obličeje a pohybů hlavy. Avatary ZeniMoji lze využít např. ve videohovorech nebo v živém vysílání, stejně jako při chatování.

Dostupnost a cena

ZenFone 5Z se v České republice bude prodávat za 12 990 Kč s DPH.