Hlavní navigace

Atlassian představuje revoluční groupware Stride, chce porazit Slack

8. 9. 2017

Sdílet

 Autor: Atlassian/IDG
Do sbírky systémů pro podporu spolupráce přidává firma Atlassian další nástroj – sofistikovaný groupware Stride. Má vysoké ambice, ale dokáže je naplnit?
-ds 8. 9. 2017

Produkt je určen specificky pro podnikové využití, a kromě standardních možností typu textový a hlasový chat či sdílení souborů nebo videa nabízí i pokročilé prvky, z nichž některé jsou prý na trhu unikátem.

Nejde o první groupware firmy. Nabízí také platformy Confluence a HipChat – Stride je však podle vyjádření firmy vyvinut exkluzivně pro firemní využití a je pokročilejší.

Stejně jako HipChat bude Stride fungovat na principu freemium; základ aplikace tedy bude zdarma a dodatečné, pokročilejší prvky budou firmy stát 3 dolary za jednoho uživatele měsíčně.

Stride má uspokojit jak startupy s 10 zaměstnanci, tak podniky s více než deseti tisíci pracovníky. Nabízí i pokročilé bezpečnostní funkce, jako je bezpečné sdílení dat nebo dvoufázové ověření.

Verze zadarmo umožní posílání zpráv mezi neomezeným počtem uživatelů, oddělené chatovací místnosti, sdílení obrazovky i vzdálené ovládání plochy.

Skupinové textové nebo hlasové chaty lze přeměnit ve video chat, přičemž jednotliví členové týmu budou o změně ihned informováni.

Spoustu dalších funkcí sdílí Stride s platformou HipChat, například přístup skrze mobilní zařízení.

Ačkoli jsou si obě služby svým způsobem podobné, Stride má navrch v oblasti video a audio konferencí i samotných nástrojů pro podporu spolupráce. Je tak „nejúplnějším komunikačním nástrojem na trhu,“ věří generální manažer firmy Atlassian Steve Goldsmith.

„Jiní hráči na trhu přidají třeba jen jednu součást a na tu uměle lepí další funkce, například k chatu připojí video, spolupráci na dokumentech a tak dále, ale výsledná zkušenost není dokonalá, vytváří tření a ve finále nepomáhá efektivní komunikaci týmu,“ popisuje Goldsmith. „Stride jsme vybudovali od podlahy na třech základních pilířích: messaging, audio a video konference a nástroje pro podporu spolupráce. Ty dohromady skvěle pasují a pomáhají vašemu týmu v komunikaci.“

Produkt prvně přijde pod ruku uživatelům HipChatu jako součást programu předběžného přístupu. Stávající uživatelé budou mít možnost rovnou na Stride přejít – to naznačuje, že by v budoucnu měl Stride HipChat zcela nahradit.

skoleni31_1

„Pokud bude pracovní skupina chtít u HipChatu zůstat, rozhodně může,“ uklidňuje však Goldsmith. „Věříme ovšem, že Stride nabízí nejlepší komunikační nástroje na trhu a týmy najdou v jeho schopnostech vysokou hodnotu.“

Stride potenciál má a silná slova firmy evokují důvěru v jeho úspěch. Jako vždy však nakonec rozhodne trh a uživatelé samotní.