Hlavní navigace

Aukro uvádí aplikaci pro Windows Phone

Obchodní portál Aukro.cz uvádí na trh novou aplikaci pro Windows Phone. Jedná se o první českou e-commerce aplikaci pro tento operační systém.
Adam Kencki 9. 5. 2012

Sdílet

Obchodní portál Aukro.cz uvádí na trh novou aplikaci pro Windows Phone. Jedná se o první českou e-commerce aplikaci pro tento operační systém.

Aukro tak jako jediný internetový obchod v Čechách nabízí vlastní aplikace pro všechny čtyři nejoblíbenější operační systémy. „Windows Phone je posledním operačním systémem, který chyběl v nabídce našich aplikací,“ říká Jiří Budinský, specialista pro mobilní marketing z obchodního portálu Aukro, a dodává: „Při vývoji jsme vycházeli ze specifik, které Windows Phone poskytuje, díky tomu můžou uživatelé využít nové funkce. Proto si nově mohou připnout nejen jednotlivé funkce, ale i konkrétní aukce na úvodní obrazovku, systém pak navíc dokáže aktivně upozornit, když se aukce blíží ke svému konci.“

„Jsme rádi, že stále rostoucí počet i rozmanitost užitečných aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone nyní doplnilo právě Aukro,“ dodává René Keyzlar, manažer mobilních řešení ve společnosti Microsoft. „Mobilní aplikace Aukro.cz totiž dokázala vytěžit z konceptu Metro to nejlepší. Přidává tak díky využití živých dlaždic a připínání na úvodní obrazovku zcela novou a unikátní funkcionalitu, kterou jiné platformy nedovolují.“

Vývoj české verze aplikace pro Windows Phone trval přibližně dva měsíce. „Celý proces byl až překvapivě hladký, takže jsme měli možnost soustředit se na detaily. Jako poslední byla přidána funkce sledování aktuálně nejvyššího příhozu, o kterou nás žádali naši uživatelé, “ říká Jiří Budinský.

Aukro uvedením aplikaci pro Windows Phone nabízí aplikace pro všechny čtyři nejpoužívanější operační systémy, na poli české e-comerce je zatím jediné: „Sledujeme vzrůstající oblibu aplikací a smartphonů mezi lidmi a chceme jim nabídnout kvalitní nástroje pro obchodování na Aukru,“ shrnuje Jiří Budinský. Aplikace je ke stažení zde.