Hlavní navigace

Autokamera TrueCam M5 WiFi

23. 8. 2019

Sdílet

 Autor: TrueCam
TrueCam připravil na cesty další model kamery, určené ke snímání dění před automobilem

Její výhodou je vynikající optika Sony, možnost kvalitního záznamu až ve Full HD i v noci, praktický a spolehlivý magnetický držák pro snadné nasazování i odnímání kamery a Wi-Fi pro snadný přenos videí. Aplikací v mobilním telefonu se pak kamera nastavuje, ovládá a případně sleduje aktuální obraz. 

TrueCam

Autokamera TrueCam M5 WiFi ukládá video v rozlišení až Full HD (1 920 x 1 080p) při snímkovací rychlosti až 30 snímků za sekundu. Kamera používá inovativní magnetický držák, který se nastálo připevní na čelní sklo mimo výhled řidiče a nasazování samotné kamery je pak otázkou okamžiku. Pryč jsou doby, kdy bylo nutné autokamery do držáků složitě zasouvat nebo zacvakávat. Silný magnet si sám autokameru v jedné sekundě přitáhne a umístí ji jistě a pevně do držáku. K založení kamery nebo k jejímu vyjmutí tedy postačí jen jedna ruka. Tak to vyřešil výrobce i s polarizačním filtrem, který eliminuje odlesky a nasazuje se na objektiv. I ten je držen magnetem a není zapotřebí jej šroubovat nebo pootáčet jako v případě bajonetového uchycení. Ke kameře je možné přikoupit i GPS modul (opět s magnetickým úchytem), který do videa zaznamenává polohu a rychlost, jakou jedete, a navíc je vybaven souřadnicemi radarů v 36 zemích světa.

Součástí držáku autokamery TrueCam M5 WiFi je i napájecí zásuvka, do které se zasune konektor dostatečně dlouhého kabelu pro napájení kamery ze zásuvky pro cigaretový zapalovač. Kabel tak lze vést kolem čelního skla, aniž by nějak zasahoval do výhledu řidiče.

Předností kamery je i její povrch, který je z matně černého materiálu, takže kamera nemůže pro řidiče být dalším zdrojem nechtěných odlesků od slunce nebo jiných světelných zdrojů.

Kamera TrueCam M5 WiFi se může pochlubit vynikající optikou od Sony, která zabírá prostor v úhlu 150°. I ve Full HD rozlišení kamera dokáže snímat rychlostí 30 sn./s (1 080p), takže i jednotlivé obrázky jsou ostré a jsou na nich dobře čitelné registrační značky ostatních vozidel. To platí i při snímání v noci, a díky funkci WDR (Wide Dynamic Range) se kamera velmi rychle adaptuje na změny snímané scény – typicky při vjezdu a výjezdu do a z tunelu.

Autokamera TrueCam M5 WiFi umožňuje přes Wi-Fi spárovat kameru s vašim mobilním telefonem, a tak ji lze snadno ovládat před aplikaci. V případě, že váš telefon dokáže spolupracovat s palubním systémem vozidla, je možné tato nastavení provádět i z dotykového displeje moderního osobního automobilu. K tomu, aby to šlo lépe, výrobce dodává speciální aplikaci umožňující nejen nastavení parametrů a funkcí kamery, ale dokážete s její pomocí snadno organizovat i pořízená videa a třeba je i rychle stáhnout do telefonu. Videa lze nahrávat do smyčky, kdy nejstarší neoznačený záznam je smazán a je nahrazen nově vznikajícím. Označený záznam je pak ten, který si označíte vy jako nemazatelný, nebo je automaticky kamerou označen v případě detekce nárazu díky vestavěnému G‑senzoru – a to i při parkování. V rámci parkovacího režimu kamera při detekci „ťuknutí“ do zaparkovaného auta začne skrytě provádět záznam. Z něj pak lze vysledovat zloděje nebo to, kdo do vašeho auta naboural. Délku těchto pořizovaných videí si samozřejmě můžete libovolně upravovat.

Kamera je místo baterie nově vybavena „superkondenzátorem“, což je významná změna a výhoda oproti ostatním auto kamerám – zvládá totiž lépe velké teplotní změny, je spolehlivější, bezpečnější a vydrží násobně déle, než doposud používané baterie.

Přestože se jako hlavní displej pro autokameru používá primárně mobilní telefon, sama kamera používá ještě vlastní čitelný dvoupalcový displej s širokým pozorovacím úhlem. Díky své velikosti řidiče neruší, a pokud by vadil svit displeje, tak lze snadno vypnout. Displej se používá pouze jako doplňkový v případech, že není k dispozici mobilní telefon, například při nutnosti rychlého hledání potřebných záznamů. K přímému ovládání autokamery pak slouží tlačítka vedle displeje.

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

Autokamera TrueCam M5 WiFi je dostupná za cenu 4 390 Kč.