Hlavní navigace

Axis představuje malé a cenově výhodné IP kamery

1. 11. 2016

Sdílet

 Autor: Axis
Kamery nové řady AXIS M20 jsou vhodné pro vnitřní i venkovní instalace a mají vestavěný infračervený přísvit pro videodohled i ve tmě

Obě kamery nabízejí kompletní pokrytí díky širokému zornému poli a vysoké úrovni zobrazení detailů s rozlišením až 4 megapixely.

Axis

Nové malé kamery ve stylu „bullet“ jsou lehké a přesto odolné. Lze je instalovat v horkém i chladném prostředí a jsou vybaveny integrovanou sluneční clonou pro ochranu před sluncem a deštěm.

Díky integrované montážní krabici lze tyto „bullet“ kamery snadno instalovat a následně s nimi manipulovat – navíc nabízejí flexibilní možnosti řešení montáže: na stěnu, strop, na sloupek nebo roh. Kamery poskytují obraz s vysokou úrovní detailů a kompletně tak mohou pokrýt obchody, kanceláře, dvorany, knihovny a haly díky širokému zornému poli a vysokému rozlišení. V nouzových situacích, například při požáru, bude videodohled pokračovat i v případě spuštění sprinklerového hasicího systému, protože tělo kamer je vodotěsné.

Při instalaci u vchodů a východů zajistí přisvícení infračerveným paprskem vysokou kvalitu videodohledu i ve tmě. Formát obrazu Axis Corridor plně využívá poměru stran obrazu 16:9 pro účelné monitorování chodeb a uliček v obchodech, protože video stream je orientován na výšku.

Řadu AXIS M20 tvoří dvě kamery. Model AXIS M2025-LE má rozlišení až HDTV 1080p a horizontální zorný úhel až 115°. Druhá kamera AXIS M2026-LE nabízí rozlišení až Quad HD 1440p (WQHD) a její horizontální zorné pole má záběr v úhlu až 130°. Oba modely jsou vybaveny širokým dynamickým rozsahem kontrastu Wide Dynamic Range, který umožňuje zvládat záběry se složitými světelnými podmínkami, a technologií Axis Zipstream pro redukci nároků na úložné kapacity obrazových dat.

Díky technologii napájení přes datovou síť Power over Ethernet (PoE) stačí instalovat pouze jeden síťový kabel, který zajistí přenos dat i napájení současně, čímž se zkrátí čas potřebný pro instalaci i náklady.

Kamery řady AXIS M20 zvládnou odolat i drsným klimatickým podmínkám a jsou chráněny před vniknutím prachu, písku, slané vody i před tvorbou námrazy díky třídám ochranného krytí IP66-, IK08- a NEMA 4X.

special_kyberutoky

Dostupnost a ceny

Kamery AXIS M2025-LE a AXIS M2026-LE by podle plánu měly být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. čtvrtletí 2016 za doporučené maloobchodní ceny 8 290 Kč a 9 990 Kč.