Hlavní navigace

Axis uvádí nové fixní kamery

28. 2. 2020

Sdílet

 Autor: Axis
Axis Communications představuje nové přírůstky do řady fixních síťových kamer AXIS P13, určené pro letiště a další veřejné prostory

Robustní a výkonné modely AXIS P1377 a AXIS P1378 fungují jako odrazující prostředky a jsou navržené tak, aby na širokých a otevřených prostranstvích zajistily video objektů a lidí ve forenzní kvalitě a s vysokým rozlišením. 

Axis

Nové kamery jsou k dispozici jak ve vnitřní, tak ve venkovní verzi a nabízejí vynikající detaily s rozlišením 5MP nebo 4K. Vnitřní modely síťových kamer AXIS P1377 a AXIS P1378 jsou vyrobeny 100% bez chlorovaných a bromových zpomalovačů hoření (CFR a BFR), což prodlužuje jejich životnost, zvyšuje výkonnost a současně snižuje dopad na životní prostředí.

Pro monitorování širokých a otevřených prostranství ve dne i v noci

Forenzní kvalitu obrazu za každých okolností zajišťují technologie Axis Forensic WDR (pro kvalitní snímky i v kontrastních záběrech s tmavými a světlými oblastmi), Axis Lightfinder (pro syté, realistické barvy za zhoršených světelných podmínek) a elektronická stabilizace obrazu. Nechybí ani korekce soudkovitého zkreslení nebo funkce odmlžování.

Venkovní modely síťových kamer AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE jsou pak navíc vybaveny technologií Axis OptimizedIR, při níž se přísvit infračervených LED diod přizpůsobuje zoomu kamery a zajišťuje vynikající obraz při nízkém světle či v úplné tmě až do vzdálenosti 80 metrů.

Tyto kamery se mohou pochlubit nejnovějším čipem Axis ATRPEC poslední 7. generace a vylepšenými funkcemi zabezpečení, které zaručují integritu a autentičnost firmwaru kamery, včetně zabezpečeného bootování, které brání spuštění neautorizovaného firmwaru po restartu. ARTPEC-7 je také vybaven systémem detekce objektů v reálném čase, což znamená výkonnější analytické nástroje k automatickému rozpoznání. S technologií Axis Zipstream a podporou H.264/H.265 lze u nových kamer Axis také dramaticky snížit šířku pásma při zachování vysoké kvality obrazu.

Díky vyměnitelnému objektivu a podpoře motorizovaných i-CS objektivů je možné měnit objektivy tak, aby splňovaly specifické požadavky. Tomu napomáhá také funkcionalita společnosti Axis zvaná Corridor Format, jež umožňuje kameře snímat zorné pole s vertikální orientací, což je výhodné pro případy, jako je monitorování dlouhých chodeb nebo venkovních plotů a podobných obvodových prvků.

Dostupnost a ceny

Nové modely AXIS P1377 a AXIS P1378 a AXIS P1377-LE a AXIS P1378-LE budou v prodeji za doporučovanou koncovou cenu od 19 100 Kč do 25 500 Kč.