Hlavní navigace

Bang & Olufsen představuje Beosound Balance

 Autor: Bang & Olufsen
Bezdrátový domácí reproduktor z materiálů blízkých interiéru, tedy z dubového dřeva a pletené textilie
Radek Kubeš 26. 3. 2020

Sdílet

Beosound Balance nabídne inovativní ovládací prostředí, které je skryto, pokud není využíváno, a sedm pečlivě uložených reproduktorů s technologií formování zvukových paprsků, která uživateli umožní zvolit, zda si přeje poslech po celé místnosti nebo vysílat zvuk svým směrem pro přesný hudební zážitek.  

BANG & OLUFSEN

Beosound Balance je navržen ve spolupráci s designerem britského industriálního designového studia LAYER Benjaminem Hubertem jako první interiérový a policový reproduktor, který nijak neomezuje audio prožitek ve velkých obytných místnostech. Díky použitým materiálům zapadne do jakékoliv místnosti a výborně se kombinuje s kvalitním nábytkem. Základ reproduktoru je z pevného dubového dřeva, které vizuálně ukotvuje stabilitu reproduktoru a válcový tvar reproduktoru je opleten textilií, která Beosound Balance činí jemným a příjemným na dotek i na pohled.

Reproduktor nabídne skryté ovládací prvky pro manuální ovládání, které na první pohled nejsou viditelné, a neruší tak posluchače. Jakmile se uživatel k reproduktoru přiblíží, rozhraní se rozsvítí skrz hliníkový vrchní díl, a pobídne tak k interakci. Přejetím prstu po horní části je možné ovládat hlasitost, dotknutím na jednotlivé ikony přecházet mezi skladbami, pozastavit přehrávání nebo vybrat ze svých oblíbených přednastavených režimů. Při odchodu posluchače ovládání opět uhasne a je možné si vychutnat ničím nerušený poslech.

Reproduktor je osazen sedmi unikátními měniči se dvěma protilehlými basovými reproduktory, které generují silný basový zvuk a zároveň jsou eliminovány nežádoucí vibrace, které by mohly rušit sousedy. Beosound Balance přináší také inovativní a flexibilní akustický zážitek založený na dvou zvukových režimech. Všesměrový režim zajišťuje rovnoměrnou zvukovou reprodukci okolo reproduktoru a druhý režim směřuje zvuk k posluchači, čímž zajišťuje precizní poslech oblíbených skladeb. Obě technologie pochází z vlajkových lodí společnosti Bang & Olufsen – reproduktorů Beolab.

Aktivní kompenzace místnosti

Při prvním spuštění Beosound Balance provede uživatele nastavením a provede také akustickou analýzu místnosti pomocí vestavěných mikrofonů. Díky tomu vytvoří filtry, které budou kompenzovat zvukové odrazy v místnosti. Systém použije při analýze nízké frekvence a výsledkem bude dokonale přizpůsobený zvuk.

Řešení Multiroom a hlasové ovládání  

Beosound Balance je reproduktor, které je možné zapojit do multiroom řešení a nabídne také služby Google Chromecast, Apple Airplay2 a Spotify Connect. Reproduktor je vybaven hlasovými asistenty Google Assistant a Amazon Alexa. Ti umožní snadné přehrávání hudby, poslech zpráv a mnoho dalšího pomocí hlasových povelů.

Cena a dostupnost

Beosound Balance bude dostupný za doporučenou cenu 52 000 Kč v barevných provedeních Natural Oak a Black Oak.