Hlavní navigace

Bell Technology představuje tablet Emgeton CONSUL

7. 3. 2012

Sdílet

 Autor: Bell Technology
Společnost Bell Technology, výrobce elektroniky Emgeton a distributor spotřební elektroniky, představuje nový tablet Emgeton CONSUL. Tento přístroj je jako dosud první tablet s úhlopříčkou do 10" vybaven operačním systémem Android v nejnovější verzi 4.

Společnost Bell Technology, výrobce elektroniky Emgeton a distributor spotřební elektroniky, představuje nový tablet Emgeton CONSUL. Tento přístroj je jako dosud první tablet s úhlopříčkou do 10" vybaven operačním systémem Android v nejnovější verzi 4.

Nový tablet je druhým přístrojem znovuzrozené značky CONSUL, která se vrátila na trh vloni v prosinci v podobě tabletu Emgeton CONSUL One, vyvinutým u příležitosti 60 let výročí založení značky Emgeton. Oslava šedesátin značky Emgeton bude pokračovat i během celého letošního roku a v jejím rámci se na trhu objeví prémiové verze mnoha elektronických zařízení – v limitovaných sériích nebo se speciální funkční výbavou.

Consul

Tablet CONSUL je v současnosti nejtenčím zařízením s úhlopříčkou 9,7", který obsahuje nejnovější operační systém Android 4 (Ice Cream Sandwich). Android ve verzi 4 přináší řadu revolučních změn, které Emgeton CONSUL doplňuje špičkovými funkčními parametry i moderním designem. Možnost systémových aktualizací přímo společností Google zaručuje, že tablet bude neustále udržován v kondici a vždy aktualizovaný. Uživatel tabletu Emgeton CONSUL díky tomu zvládne plynulou a rychlou emailovou komunikaci, surfování po internetu, sdílení fotografií, sledování filmů, prohlížení fotografií, hraní her, čtení elektronických knih či komunikaci na Facebooku.

Tělo tabletu s hmotností 577 g je vyrobeno z vysoce odolného plastu; v prodeji budou dvě barevné verze zařízení, které se budou lišit bílým nebo lesklým černým provedením zadního dílu. Základna tabletu má rozměry 243 x 190 mm, přičemž jeho tloušťka je pouhých 9 mm. I přes tyto rozměry ovšem boky přístroje obsahují všechna nezbytná ovládací tlačítka i systémové konektory, mezi nimiž nechybí HDMI výstup, slot pro až 32GB paměťovou kartu, microUSB porty (pro připojení k PC, notebooku a OTG) či 3,5mm stereo jack pro připojení sluchátek. Na čelním i zadním panelu najdou uživatelé také 2Mpix fotoaparát.

Ovládání tabletu CONSUL zajišťuje multidotykový kapacitní TFT-LCD IPS displej s regulovatelným podsvícením a obrazovou plochou 1 024 × 768 bodů. Podobně jako např. v tabletech Apple iPad vsází na špičkovou zobrazovací technologii IPS s vynikajícími pozorovacími úhly i odezvou. Díky spolupráci s vestavěným G-senzorem displej zajišťuje automatické přetáčení obrazu, které uživatelé ocení zejména při práci s dokumenty, čtení elektronických knih nebo pro pohodlné prohlížení internetových stránek.

Consul

Aby mohl být moderní tablet dostatečně mobilní, musí mít nejen „cestovní“ rozměry, ale nabídnout uživateli také dostatečně dlouhou výdrž akumulátoru. V případě Emgetonu CONSUL, který pracuje s Li-Pol akumulátorem o kapacitě 6 000 mAh, vydrží přístroj přibližně 8-10 h reálné nepřetržité práce, resp. 6-7 h při současném využívání Wi-Fi sítě. Pohotovostní režim dosahuje až 20 dní.

O vysoký multimediální výkon se stará hardwarová výbava založená na chipsetu BoxChip A10 v čele s výkonným a energeticky vysoce úsporným procesorem Cortex A8 pracujícím na frekvenci 1,2 GHz a operační paměť DDR3 s 1GB kapacitou. Pro ukládání uživatelských dat je připravena vnitřní paměť až 16 GB, kterou lze dále rozšířit o dalších až 32 GB prostřednictvím paměťové karty. Tablet lze používat ve velkém rozpětí teplot vnějšího prostředí, od -5 až +40 ˚C.

Tablet Emgeton CONSUL bude v prodeji v síti všech obchodních partnerů Bell Technology na konci března 2012 za doporučenou koncovou cenu 5 999,- Kč vč. DPH (16GB varianta).