Hlavní navigace

BenQ se pochlubil monitorem s CAD/CAM režimem

 Autor: BenQ
Společnost BenQ se pochlubila prvním a zatím jediným LED monitorem s režimem přizpůsobeným pracovníkům s CAD/CAM aplikacemi. Jde o model označený BL2710PT s 27palcovým displejem.
Pavel Kreuziger 3. 9. 2013

Sdílet

Monitor je tak jako stvořený pro využití lidmi pracujícími v oblastech typu design, architektura, stavebnictví a technologie. Jeho velká obrazovka má i velké rozlišení, konkrétně 2 560 x 1 440 (WQHD). Díky vysoké hustotě pixelů se uživatelé u tohoto modelu dočkají o 77 procent větší pracovní plochy, než by tomu bylo u klasického Full HD monitoru. Navíc výrobce slibuje precizní zobrazení barev.

BenQ BL2710PT

Pro profesionální využití monitor disponuje speciálním CAD/CAM režimem, jenž je jen jednou z funkcí integrovanou v monitoru. V rámci něho jsou barvy kalibrovány až na tak podrobné grafické detaily, že splňují průmyslové standardy. Díky softwaru Display Pilot můžete nastavovat různé prvky monitoru přímo na obrazovce, pomocí tzv. OSD menu. Jeho součástí je mimo jiné i prvek Auto Pivot pro automatické otočení obrazu či Desktop Partition, který srovnává všechna okna, jež má uživatel otevřena.

K dalším funkcím patří prezentační režim pro připojení k projektoru, možnost ergonomicky nastavit výšku v rámci 150 mm nebo čtyři porty USB, z toho dva ve standardu 2.0 a dva 3.0. Díky úzkému rámečku lze navíc lépe propojit více monitorů.

Monitor BenQ BL2710PT zakoupíte na českém a slovenském trhu od poloviny září, a to za doporučenou maloobchodní cenu 17 990,- Kč, respektive 699 eur včetně daně.

Zdroj: TZ BenQ