Hlavní navigace

Bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50

11. 6. 2018

Sdílet

 Autor: Panasonic
Společnost Technics představuje nový bezdrátový audiosystém OTTAVA S SC-C50.

Audiosystém je vybaven nejmodernějšími akustickými technologiemi, což přináší kompaktní provedení a přitom vynikající zvuk vhodný i pro větší prostor. Díky speciálnímu kalibračnímu systému si majitelé mohou zvuk vychutnat na libovolném místě v domácnosti, aniž by k tomu potřebovali jakékoli kabely. K dalším přednostem patří kompatibilita s nejrůznějšími streamingovými službami, možnost hlasového ovládání a přehrávání hudby z různých zdrojů.

 Panasonic

Čtyři jednotky JENO a technologie LAPC (Load Adaptive Phase Calibration)

O zvuk se starají mimo jiné hned čtyři jednotky Technics JENO, které díky optimálnímu uspořádání membrán tlumí šum a brání zvukovým vadám. Technologie JENO funguje i v kombinaci s prostorovým systémem Space Tune. Model OTTAVA S SC-C50 kromě toho nabízí funkci LAPC, tedy vlastní adaptivní technologii firmy Technics pro dokonalou synchronizaci zvukového výstupu s reproduktory. Systém měří proud i odpor integrovaných reproduktorů a podle toho upravuje zvukové charakteristiky.

Kompaktní provedení s mohutným zvukem

Speciálně tvarovaný reprosystém v sobě skrývá 3 středové membrány, 3 výškové reproduktory (tweetery) a jeden basový subwoofer. Prostorová orientace jednotlivých membrán (do stran i uprostřed) je zárukou jasných vokálů a působivého sterea. Díky pečlivému uspořádání membrán nedochází ke zvukovým interferencím ani ke zkreslením, k nimž mají podobně malé audiosystémy občas sklon.

Výkonné membrány

Tři výškové membrány (tweetery) velikosti 1,6 cm reprodukují kvalitní zvuk až po frekvenci 50 kHz. Fungují především v kombinaci se subwooferem velikosti 12 cm, mířícím dopředu. Celkově se v pevném těle ze skelného vlákna nachází celých 7 membrán, takže je výsledkem hutný a průrazný zvuk v prostorovém uspořádání 3.1.

Space Tune - zvuk pro každé prostředí

Úkolem systému Space Tune je optimalizovat zvukový výstup pro daný prostor. K dispozici jsou tři přednastavené hodnoty a také automatický režim, kdy si systém sám nastaví optimální charakteristiky pomocí mikrofonu na řídící jednotce. Tento režim lze spustit stiskem tlačítka na řídící jednotce, případně z aplikace na mobilním zařízení.

Podpora technologie Google Chromecast

Díky podpoře systému Google Chromecast lze poslouchat hudbu z nejrůznějších streamingových služeb, stačí k tomu obyčejný chytrý telefon. Hudba se bezdrátově přenáší přímo do hlavní jednotky a tudíž nedochází k žádnému zhoršení zvukové kvality. A pokud k systému připojíme další reproduktory s podporou Google Chromecast, lze hudbu přehrávat v různých místnostech v domácnosti. K dispozici je i vylepšený stereo režim v případě, že pomocí Google Chromecast propojíme dva systémy OTTAVA S SC-C50s.

Kromě přehrávání z USB a analogového či optického vstupu podporuje OTTAVA S SC-C50 i technologie Bluetooth, Spotify, Tidal nebo síťové přehrávání.