Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Honeypoty jako návnada pro malware

18. 5. 2010

Sdílet

Adobe Reader by mohl běžet v sandboxu, chyba v jádru Windows možná umožňuje obejít antivirové programy... Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

Bezpečnostní software komunikuje s ovladači Windows tak, aby se spouštěný kód kontroloval ještě před svým vykonáním. Do tohoto procesu může kvůli nově objevené chybě v jádře Windows ale údajně zasáhnout malware a kontrole se vyhnout...

Více na SecurityWorld.cz

 

Jednu z možných strategií proti malwaru představují tzv. honeypoty. Slouží jako návnada lákající útočníka (malware), přičemž po zachycení potenciálně nebezpečného softwaru dochází k jeho automatizované analýze...

Více na SecurityWorld.cz

 

Nestálo by za to spouštět Adobe Reader odděleně od zbytku systému, tedy v sandboxu? Neomezilo by se tak přece jen množství útoků pomocí podvodných PDF souborů?

Více na SecurityWorld.cz

 

Pokud porovnáme botnety podle počtu ovládaných počítačů i objemu rozesílaného spamu, vychází jako nový král robotická síť Rustock.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak funguje Seznam řízení přístupu při práci s databázovým serverem Oracle?

Více na SecurityWorld.cz

 

Kolik procent lidí si zapisuje PIN vedle platební karty nebo přímo na ni? A možnost změnit si PIN bezpečnostní rizika spíše zvyšuje, nebo snižuje?

Více na SecurityWorld.cz

 

Expertka z Microsoftu kritizuje provozovatele sociálních sítí za to, jak pracují s osobními daty svých uživatelů. Podle ní by se citlivé informace neměly používat „mimo kontext“, v němž byly vytvořeny.

Více na SecurityWorld.cz

 

V Safari pro Windows byla objevena kritická chyba. Útočníkovi stačí uživatele nalákat na podvodné stránky.

cyber23

Více na SecurityWorld.cz

 

Byl pro vás článek přínosný?