Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Jak funguje virtuální ethernetový kabel

24. 5. 2011

Sdílet

Zdrojový kód botnetu Zeus je na prodej. Hrozí systémům Siemens nová epidemie podobná červu Stuxnet? Systém prevence vniknutí by mohl být dostupné i pro menší firmy a pod open source licencí.

Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

 

Podvodníci zřejmě ošidili podvodníky. Zdrojový kód botnetu Zeus unikl a začíná se prodávat v podzemních fórech. Stane se kvůli tomu bankovní malware ještě rozšířenější?

Více na SecurityWorld.cz

 

Systém prevence vniknutí (Intrusion Prevention System, IPS) se dosud pokládal za technologii hodící se spíše pro velké firmy – především kvůli vstupní ceně, ale i nákladům na implementaci a údržbu. Sourcefire by situaci chtěla změnit a vydala ho jako open source, navíc pořádně očesaný a vyžadující jen základní správu. Prodávat se toto řešení má jako součást hardwarového boxu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak nasadit systému pro jednotnou správu hrozeb UTM na pobočkách firem? Mělo by se trvat na možnostech vzdálené správy? Jednu z možností, jak se vyhnout problémům s VPN, IPS a firewally na pobočkách, představuje virtuální ethernetový kabel.

Více na SecurityWorld.cz

 

Šifrování celého disku vypadá jako jednoduchý způsob ochrany dat, ale není to tak snadné. Ušetřete čas díky praktickým tipům...

Více na SecurityWorld.cz

 

 

V produktech společnosti Siemens pro řízení průmyslových systémů (SCADA) byly objeveny závažné bezpečnostní zranitelnosti. Firma již přislíbila vydání oprav. Čeká nás nějaká další epidemie podobná červu Stuxnet?

Cloud22

Více na SecurityWorld.cz