Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Jak poznat teroristu a rozpouštět data

28. 9. 2010

Sdílet

Bude sociální síť Diaspora z hlediska ochrany důvěrných informací ještě problematičtější než Facebook? Mohla by se osobní data postupně „rozpouštět“? Pozná teroristu s větší úspěšností člověk nebo software?
Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

 

Pre-alfa verze kódu open source projektu Diaspora je údajně z hlediska zabezpečení katastrofální. Přitom Diaspora měla motivaci být konkurencí Facebooku a nabídnout právě vyšší bezpečnost dat uživatelů.

Více na SecurityWorld.cz

 

Nizozemský výzkumník Harold van Heerde přišel s myšlenkou, podle níž by osobní informace mohly mizet (expirovat) podobně jako stopy v písku. Ne být přímo mazány, ale postupně degradovány...

Více na SecurityWorld.cz

 

Přehled popisující metody útoků SQL injection. Jednoduché nebo pokročilejší metody SQL injektáže jsou postavené na stejné chybě programátora umožňující z vně aplikace upravovat SQL příkazy. Tato chyba spočívá ve špatném návrhovém vzoru používaném pro interakci aplikace a SQL databáze...

Více na SecurityWorld.cz

 

Poté, co Intel koupil McAfee, došlo na poli zabezpečení IT k další miliardové akvizici. HP kupuje ArcSight za 1,5 miliardy dolarů. Znamená to, že končí éra nezávislých bezpečnostních firem? Jaký dopad by to mělo pro zákazníky, jak by se změnil trh IT jako takový?

Více na SecurityWorld.cz

 

Automatické systémy pro rozpoznávání rysů tváře jsou stále dokonalejší. Výzkum se samozřejmě vede hlavně pod hlavičkou boje s terorismem. Např. letiště ovšem podobné systémy z pochopitelných důvodů naléhavě potřebují. Když pro nic jiného, tak pro minimalizaci falešných poplachů.

Zvládne požadavky (v tuto chvíli) lépe člověk, software, nebo jejich kombinace?

Více na SecurityWorld.cz