Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Jaký prohlížeč padne jako první?

Zítra startuje jedna z mediálně nejvděčnějších hackerských konferencí, pomáhá export internetových technologií do autokratických zemí svobodě projevu? Přinášíme pravidelný úterní přehled bezpečnostních novinek připravený ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.
Pavel Houser 23. 3. 2010

Sdílet

Zájemci o bezpečnost IT s napětím očekávají, jak dopadne hackerské klání skupiny Pwn2Own, které odstartuje již zítra. V první fázi se hackeři zaměří na útoky proti webovým prohlížečům. Opravy Safari na poslední chvíli vydal Apple (viz tento článek), Google aktualizoval svůj browser Chrome. Jaký prohlížeč bude dle expertů prolomen jako první?

Více na SecurityWorld.cz

 

Těžký je boj proti botnetům. Poskytovatel Internetu spojený s botnetem Zeus sice přišel o peering, botnet bohužel ale zase vstává z mrtvých.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jednou z nejtrapnějších věcí, které se dodavatelům hardwaru mohou přihodit, je, pokud svá zařízení distribuují s předinstalovaných malwarem. Právě to se ve Španělsku přihodilo společnosti Vodafone. Problém je navíc ještě závažnější, než se původně předpokládalo.

Více na SecurityWorld.cz

 

Má být blokován vývoz určitých (internetových) technologií do zemí s autokratickými režimy? Nebo tyto technologie naopak mohou přispět ke zlepšení míry svobody projevu? A má být umožněna pouze nabídka produktů, které jsou pro koncové uživatele zdarma, nebo i jejich prodej?

Více na SecurityWorld.cz

 

Pryč je doba, kdy se útočníci zaměřovali především na zneužití zranitelností ve Windows či Internet Exploreru. Nyní se zřejmě většina útoků realizuje pomocí podvodných souborů ve formátu PDF, které cílí na chyby v Adobe Readeru. Proč podvodníci změnili své metody a preference?

Více na SecurityWorld.cz