Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Nákaza člověka počítačovým virem je pouťová věda

Mají se blokovat on-line fóra, na nichž se rekrutují budoucí teroristé? Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.
Pavel Houser 1. 6. 2010

Sdílet

Celá řada účtů na webových e-mailech je kopromitována. Jak se tomu bránit? Hotmail zkusí svázat účet s konkrétním počítačem/IP adresou, z nichž půjde vždy resetovat původní nastavení.

Více na SecurityWorld.cz

 

Opravdu je síť GhostNet řízena z Číny? Opírají se podezření proti čínské vládě i o nějaké důkazy – a lze vůbec takové důkazy získat? Na toto téma viz další díl seriálu Kapitoly z historie hackingu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Je skutečně „první člověk infikovaný počítačovým virem“ událostí nějak přelomovou? Proč jsou RFID systémy vůči malwaru relativně odolné? A není nezodpovědné strašit v této souvislosti uživatele kardiostimulátorů? Je to ještě věda, nebo už pouťové kejklířství ve službách makteringu?

Více na SecurityWorld.cz

 

Kritickou zranitelnost opravuje nová verze prohlížeče Opera.

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak postupovat proti on-line fórům, kde probíhají nábory budoucích teroristů? Zkusit odpojit, blokovat přístup nebo sledovat? A dá se nějak odhadnout, nakolik jsou taková fóra ve skutečnosti úspěšná?

Více na SecurityWorld.cz