Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: 10 let červa I Love you

11. 5. 2010

Sdílet

V jakém webovém prohlížeči je nejvíc zranitelností? Je Linux infikován malwarem častěji než Windows? Měl by mít Microsoft vlastní prohlížeč PDF? Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

Uplynulo 10 let od epidemie červa I love you. Co se od té doby v oblasti IT bezpečnosti změnilo?

Více na SecurityWorld.cz

 

Neustálé bezpečnostní problémy s Adobe Readerem by mohly Microsoft přimět vytvořit vlastní jednoduchý prohlížeč PDF. Mohla by taková aplikace být přímo součástí Windows?

Více na SecurityWorld.cz

 

Porovnání bezpečnosti webových prohlížečů. Ve Firefoxu je nejvíce zranitelností, u Safari trvá nejdéle vydání opravy a proti Internet Exploreru se vede nejvíce útoků...

Více na SecurityWorld.cz

 

Microsoft opravil Producer, doplněk pro PowerPoint. Pozor, oprava kritické zranitelnosti se nedistribuuje pomocí služeb pro automatickou aktualizaci.

Více na SecurityWorld.cz

 

K čemu je dobré použít občas pro jednorázový sken počítače jiné řešení, než rezidentní bezpečnostní program? Cožpak neplatí doporučení nepoužívat více antivirů vedle sebe?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak vysvětlit, že počítače s Linuxem rozesílají více spamu, než odpovídá rozšíření tohoto operačního systému? Je snad Linux častěji infikován než Windows?

Více na SecurityWorld.cz

 

Obžalovaný student, který měl před dvěma lety během americké prezidentské kampaně nabourat účet viceprezidentské kandidátky Sarah Palinové na Yahoo, byl uznán vinným.

Více na SecurityWorld.cz

 

Bankovní malware Zeus má novou funkci umožňující krást i přihlašovací údaje zadávané z Firefoxu.

Cloud22

Více na SecurityWorld.cz