Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Šéfové botnetu Zeus zřejmě zatčeni

12. 10. 2010

Sdílet

Jak se lidé dostávají na weby, které jim zaměstnavatel chce zakázat? Čína nutí firmy, aby nepoužívaly bezpečnostní produkty zahraničních společností. Je rizikovější stahovat soubory z torrentu nebo používat Twitter s jeho službami pro zkracování odkazů?

Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

skoleni

 

Porovnáváme rizika jednotlivých internetových aplikací/činností. Je rizikovější stahovat filmy z torrentu, používat Twitter s jeho službami pro zkracování odkazů nebo klikat na reklamní bannery? Máme se více bát formátu Flash, nebo souborů PDF? Jak moc jsou otrávené výsledky vyhledávání, ohrožují uživatele smart phonů geolokační služby?

Více na SecurityWorld.cz

 

Je to věčný souboj o to, kdo je chytřejší. Zaměstnavatel se snaží, aby lidé v práci pracovali, zaměstnanci mnohdy o opak. Jedním z polí, kde se tato bitva odehrává, je také brouzdání na Internetu. Některé firmy se snaží blokovat přístup k určitým webům (nejen kvůli produktivitě práce, ale i kvůli bezpečnosti IT systémů). Zaměstnanci pak tato opatření různě obcházejí. Jaké metody používají a co s tím může dělat IT oddělení?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jedním z nejnebezpečnějších malwarů současnosti je „bankovní“ trojský kůň Zeus. Jen v USA způsobil loni malým firmám a organizacím škody za 70 milionů dolarů. Mezinárodní akce proti podvodníkům vedla tentokrát nejen k zatčení různých bílých koní, ale na Ukrajině byli údajně dopadeni i přímo šéfové botnetu. Bude to znamenat jeho konec?

Více na SecurityWorld.cz

 

Microsoft vydal mimořádnou bezpečnostní záplatu pro ASP.Net. Zneužitím této zranitelnosti mohl útočník získat administrátorská práva k napadené webové aplikaci.

Více na SecurityWorld.cz

 

Čína přitvrzuje. Místní banky a další klíčové společnosti budou zřejmě povinné používat bezpečnostní produkty typu firewallů pouze od domácích firem. Dojde k nějakým protiopatřením, bude výsledkem obchodní válka, začnou snad dokonce firmy jako Cisco opouštět čínský trh?

Více na SecurityWorld.cz

 

Útoky proti zranitelnosti v Adobe Readeru prý byly podobně sofistikované jako červ Stuxnet.

Více na SecurityWorld.cz

 

Přehled vlastností firewallu v novějších verzích Windows, tipy pro jeho správu.

Více na SecurityWorld.cz