Hlavní navigace

Bezpečnostní přehled: Útok přes záložky prohlížeče

Google opouští Windows, zákaz cookies ani anonymizéry nezabrání identifikaci, PIN nedokáže ochránit iPhone. Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.
Pavel Houser 8. 6. 2010

Sdílet

Tabnapping je nově demonstrovaná a velmi nebezpečná metoda útoku, která je založena na manipulaci se záložkami otevřenými ve webovém prohlížeči. Pro uživatele je tento trik téměř neviditelný a ohroženi následným phishingem jsme všichni.

Více na SecurityWorld.cz

 

Zakázat cookies či používat anonymizéry nemusí webovému serveru vůbec bránit v tom, aby dokázal počítač jednoznačně identifikovat. Ani nastavení různých režimů v prohlížeči situaci nijak neřeší. Podle čeho pak ale identifikace probíhá?

Více na SecurityWorld.cz

 

Velký mediální ohlas vzbudila informace, že Google přestane interně používat operační systém Windows. Důvodem má být prý nedostatečné zabezpečení – ale je právě to skutečnou příčinou rozhodnutí Googlu?

Více na SecurityWorld.cz

 

Manuál pro zabezpečení budov. Mají být sledovací kamery skryté, nebo viditelné? Jak postupovat při zajištění vchodů a serveroven?

Více na SecurityWorld.cz

 

Bezpečnost webových aplikací závisí i na použité technologii. Velká studie přináší data o bezpečnosti aplikací vyvíjených např. na Javě, Microsoft.Net, v PHP nebo Perlu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Výzkumníci připravili rootkit pro telefon Android. Malware lze řídit pomocí SMS nebo pro uživatele neviditelných volání. Dokáže třeba přesměrovávat hovory na čísla se speciální tarifikací. Jaká je vůbec budoucnost rootkitů na mobilech?

Více na SecurityWorld.cz

 

Odblokované (jailbreaking) telefony iPhone bývají zranitelné řadou způsobů, právě objevená zranitelnost se však týká i iPhonů původních. Telefon zamčený heslem stačí připojit k určitému operačnímu systému...

Více na SecurityWorld.cz