Hlavní navigace

Bill Gates končí ve výkonné radě Microsoftu

19. 3. 2020

Sdílet

 Autor: © Bill and Melinda Gates Foundation
Zakladatel a tvář Microsoftu Bill Gates už se chce věnovat hlavně své nadaci.

Bill Gates odstoupil z výkonné rady Microsoftu, aby se mohl více věnovat svým filantropickým aktivitám. Svým kolegům však nadále zůstane k dispozici jako poradce.

Gates je spoluzakladatelem Microsoftu a během let se prakticky stal zosobněním firmy. Ta teď v oficiálním prohlášení uvedla, že „chce mít více času na své filantropické priority, mezi které patří otázky světového zdraví, rozvoje, vzdělávání a stále více také boj proti změně klimatu“.

 Satya Nadellovi a dalším představitelům vedení společnosti bude nadále k dispozici jako „technologický poradce“. Gates každodenní práce pro Microsoft zanechal už v červnu 2008, kdy usedl ve vedení nadace nesoucí jméno jeho a jeho manželky. Ta hlavně v zemích třetího světa pomáhá v boji proti chudobě, infekčním chorobám a také se zasazuje za lepší dostupnost vzdělání.

soutez_casestudy

„Byla to pro mě nesmírná čest a privilegium pracovat s Billem a učit se od něj,“ uvedl Nadella. „Bill naši společnost zakládal s vírou v osvobozující sílu softwaru a s odhodláním řešit vážné společenské výzvy. Microsoft i celý svět jsou díky tomu lepším místem. Rada z Billova vedení a jeho vizí jen těžila a Microsoft z jeho zápalu a rad bude těžit i nadále. Jsem vděčný za jeho přátelství a těším se, že spolu budeme pokračovat v naší misi, jejímž smyslem je umožnit každému člověku a každé organizaci na planetě dosahovat lepších výsledků.“

Po Gatesově odchodu zůstává ve výkonné radě Microsoftu dvanáct členů, v čele s předsedajícím Johnem W. Thompsonem.

Byl pro vás článek přínosný?