Hlavní navigace

Bing Maps: Konkurence pro Google Maps?

4. 12. 2009

Sdílet

Google Maps, jedné z nejpopulárnějších aplikací od Googlu, roste vážná konkurence. Pravě na ní se totiž Microsoft chce zaměřit s bohatší verzí svého vlastního mapového nástroje, jehož beta byla uvolněna tento týden.

Pro aktualizovaný nástroj Bing Maps využívá Microsoft vlastní multimediální technologii Silverlight, která má především zlepšit kvalitu přechodu při přibližování či oddalování dané oblasti. Součástí beta verze Bing Maps je také nástroj Streetside, což je jakási odpověď na další oblíbenou službu Google Street View.

Důležitou novinkou je i galerie aplikací, díky které je možné o dané oblasti získat více informací. Jednou z nabízených aplikací je například Twitter. Na zprávy z této sociální sítě je v Bing Maps nyní možné přímo odkazovat tak, že se zpráva zobrazí v oblasti, kde byla vytvořena. To uživatelům například umožní sledovat dění v dané lokaci v reálném čase. Podobnou aplikací je pak Local Lens, která zase odkazuje na lokální blogy. Většina dnešních aplikací v Bing Maps pochází z dílen Microsoftu. Plánem společnosti je proto do projektu přilákat i vývojáře třetích stran.

Aktualizací mapového nástroje pokračuje Microsoft ve svém úsilí zvýšit počet uživatelů samotného vyhledávače Bing. Jeho současný tržní podíl se totiž v USA pohybuje těsně pod hranicí deseti procent. "Tento výsledek sice Microsoft považuje za pozitivní, přesto nás čeká ještě mnoho práce" říká Satya Nadella, senior vicepresident online divize Microsoftu. Vyhledávacímu trhu stále výrazně dominuje Googlu se svými 65 %. Na druhém místě se pak nachází vyhledávač Yahoo (18 %), jehož podíl má však dlouhodobě klesavou tendenci.