Hlavní navigace

BlackBerry 10 bude údajně propadákem

24. 12. 2011

Sdílet

 Autor: © Suriko - Fotolia.com
Ještě o něm téměř nic nevíme, ale přesto má být nový mobilní operační systém BlackBerry 10 podle "vysoce postaveného zdroje" z managementu společnosti RIM velkým propadákem.

"Na konci našeho rozhovoru náš vysoce postavený zdroj uvedl něco naprosto šokujícího. Řekl nám, že RIM vsází všechno na platformu a ekosystém, který se nevyrovná ani iPhone OS 1.0 nebo Androidu 2.0," uvedl webový portál BGR. Pokud je to pravda, pro RIM to bude katastrofa. Podíl této kanadské společnosti na trhu se stále zmenšuje a její BlackBerry používá už jen určitá skupina věrných uživatelů. Společnost totiž nebyla schopna účelně reagovat na revoluci v oblasti smartphonů, kterou vyvolal Apple a Google.

Vydání BlackBerry 10 bylo již dříve odloženo na rok 2012, jelikož RIM údajně čeká na nový LTE čipset, který chce integrovat do svých nových smartphonů. Podle zdroje BGR je to však pouze záminka a hlavní problém je v tom, že společnost "nemá fungující produkt". Společnosti se údajně do systému nedaří efektivně zakomponovat jejího e-mailového klienta a další služby, které jsou pro její zákazníky klíčové. "E-mail běží lépe na BlackBerry 8700 než na BlackBerry 10," dodal zdroj s odkazem na telefon vydaný v roce 2005.