Hlavní navigace

BlackBerry popřelo jednání se Samsungem o možné akvizici

 Autor: Fotolia © PaulShlykov
Kanadská společnost BlackBerry kategoricky odmítla zprávy, podle kterých se její představitelé setkali s manažery korejské společnosti Samsung Electronics a jednali o možném prodeji BlackBerry za 7,5 miliard dolarů.
Martin Stančík 15. 1. 2015

Sdílet

S informací o údajných jednáních přišla agentura Reuters, podle které Samsung nabídl BlackBerry 13,35 - 15,49 dolarů za akcii, tedy o šedesát procent více, než byla ještě na počátku týdne jejich tržní hodnota. Reuters ve své zprávě odkazovala na nejmenované zdroje, které jí zpřístupnily dokumenty z jednání. Po zveřejnění zprávy hodnota akcií BlackBerry dramaticky posílila na 12,60 dolarů, tedy téměř o třicet procent.

„BlackBerry se neúčastnilo žádných diskuzí se Samsungem týkajících se možného odkupu Blackberry,“ uvedla kanadská společnost v oficiálním prohlášení ve středu večer. I když BlackBerry již zdalena není tak významným hráčem na trhu s mobilními zařízeními a službami, jako v minulosti, stále má ve svém vlastnictví řadu zajímavých technologií a patentů.

Navíc má velmi dobrou reputaci mezi firemními zákazníky. Samsung je největším výrobcem chytrých mobilních telefonů na světě, jeho tržby však v uplynulých čtvrtletí začaly výrazně klesat.

BlackBerry se v poslední době opět daří prosazovat na trhu. Poté, co společnost v roce 2013 přestala používat svůj obchodní název RIM a najala nového šéfa, který je známý schopnostmi pro krizové řízení, se kanadská společnost pomalu ale jistě začíná dostávat do černých čísel. V minulém roce firma vydala smartphone BlackBerry Passport určený firemním zákazníkům, který recenzenti hodnotili vesměs pozitivně, avšak uživatelé Androidu a iOS o něj nejeví příliš velký zájem.

V prosinci pak BlackBerry oznámilo, že začne prodávat BlackBerry Classic, což je nový telefon, který staví na konceptu smartphonu s hardwarovou klávesnicí, které jsou mezi mnohými firemními zákazníky stále populární.

V říjnu minulého roku bylo BlackBerry přiděleno sedmadvacet nových patentů pro bezpečnostní funkce, konferenční hovory a dokonce i zařízení tzv. nositelné elektroniky, které „lze používat k získání přístupu ke smartphonu, aniž by uživatelé museli zadávat číselný kód.“

Další zajímavý patent, o němž informovala na konci minulého roku agentura Bloomberg, se týká „obalu, který má dotykový displej, díky kterému uživatelé budou moci na své zařízení zaznamenávat poznámky, aniž by jej museli otevírat.“