Hlavní navigace

BlackBerry uvedlo telefon Passport s klávesnicí QWERTY

25. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © BlackBerry
U nového chytrého telefonu BlackBerry vsadilo na velký čtvercový 4,5palcový displej a klasickou klávesnici QWERTY.

Passport je zatím k prodeji pouze na americkém trhu prostřednictvím webu ShopBlackBerry.com za cenu 599 dolarů. Ještě během letošního roku by se pak měl telefon objevit v nabídce mobilních operátorů.

O prezentaci telefonu se na torontské akci postaral známý hokejista Wayne Gretzky, který vyzdvihl dlouhou výdrž baterie a funkci BlackBerry Hub, díky které mohou uživatelé číst zprávy, emaily a dívat se na uskutečněné hovory na jednom místě.

Podle BlackBerry není nové zařízení určeno pro běžné spotřebitele, ale hlavním cílem je zvýšení produktivity pracovníků. Od konkurence se má Passport odlišit také nezvyklým čtvercovým tvarem, díky kterému se prý telefon snadno vejde do kapsy.

Dalším výrazným znakem je použití klávesnice QWERTY, o kterou podle společnosti projevili zájem i mladší uživatelé, čímž se BlackBerry snaží vyvrátit názor, že je telefon určen zejména pro starší generaci uživatelů, která byla na tento typ klávesnice zvyklá. Podle analytiků jde ale jen o zbožné přání výrobce.

Passport poběží na operačním systému BlackBerry 10.3, který obsahuje i aplikaci BlackBerry Blend. Ta uživatelům umožní synchronizovat telefon s přístroji běžícími na Mac OS X 10.7, Windows 7, iOS 7, Androidu 4.4 nebo na jejich novějších verzích. Uživatelé pak budou mít k dispozici také hlasového asistenta BlackBerry Assistant, který je obdobou podobným služeb Siri od Applu, Google Now nebo Cortana od Microsoftu.

Co se hardwaru týče, kromě již zmíněného 4,5palcového displeje s rozlišením 1440x1440 pixelů a klávesnice QWERTY dostanou uživatelé baterii s kapacitou 3 450 mAh, 13Mpx zadní kameru a 2Mpx přední kameru, čtyřjádrový procesor Snapdragon 801, 3 GB RAM a 32 GB úložného prostoru.