Hlavní navigace

Blu-ray přehrávače Panasonic se Skype

2. 3. 2011

Sdílet

 Autor:
Nové 3D blu-ray přehrávače Panasonic nabízejí podpu Skype, videozáznamník i převod 2D videa do 3D.

Na český trh míří nové 3D Blu-ray přehrávače Panasonic. Základem nové řady jsou tři modely BDT310EG, BDT110EG a BDT111EG. Ve všech případech se uživatelé mohou těšit na podporu formátů DIVX, DIVX HD, MKV, MP3, JPEG, AVCHD, 3D video, 3D foto i tradičních médií DVD, CD. Modely také dovedou zobrazit tradiční 2D záznam ve 3D podobě, takže si můžete třírozměrný obraz vychutnat i při přehrávání starších filmů z DVD.

Velmi zajímavou možnost ovládání mají k dispozici majitelé iPhonů, iPodů Touch nebo iPadů. Ti si mohou do svého zařízení nainstalovat aplikaci Panasonic, která z telefonu, přehrávače či tabletu s dotykovým displejem vytvoří univerzální dálkový ovladač. A třešničkou na dortu je nadstandardní funkce modelu BDT310EG – bezdotykový senzor. Ten se nachází na horním panelu přehrávače a umožňuje vysunout mechaniku pouhým pohybem ruky nad přístrojem. Hodí se to zejména ve zhasnuté místnosti, když uživatel nemusí nahmatávat příslušné tlačítko.

Mezi atraktivní funkce nových modelů patří i podpora Skype. To znamená možnost komunikace s promítnutím obrazu na velké televizi, přehrávače Panasonic ale nabízejí ještě podstatně více – jejich uživatelé mohou nyní využít i digitální videozáznamník. Vaši přátelé či blízcí vám tak mohou nahrát vzkaz, i když zrovna nejste doma. Výhodou je také slot na paměťové karty SD – videozáznamy nebo fotografie lze promítat či zobrazit bez jakéhokoli zpracování přímo na televizní obrazovce.

3D blu-ray přehrávač BDT310EG bude na trhu od března 2011 za doporučenou cenu 6000 Kč, 3D přehrávače BDT110EG a BDT111EG jsou již k dispozici za cenu 4000 Kč. Novou řadu doplňuje cenově dostupný model BDT75EG prodávaný již nyní za doporučenou cenu 2700 Kč.

Panasonic BDT310

Byl pro vás článek přínosný?