Hlavní navigace

Blu-ray přehrávače řady O!Play ovládnete pomocí smartphonu

 Autor: ASUS
Dva nové modely přibyly do portfolia Blu-ray přehrávačů Asus. Jedná se konkrétně o přístroje řady O!Play s označením BDS-500 a BDS-700. Kromě věrného zvuku a rozsáhlé podpory multimédií nabízejí i ovládání pomocí smartphonu.
Pavel Kreuziger 4. 11. 2011

Sdílet

Oba modely disponují dvěma HDMI a USB porty a podporují i Blu-ray disky ISO a 3D ISO. Díky upscalingu lze přehrávat i videa z DVD disků ve vysokém rozlišení.

Model BD-700 se chlubí maximálně věrným zvukem se 7.1kanálovým výstupem, který je 100% bezeztrátový. Kromě toho je přehrávač vybaven stereo D/A převodníkem a podporuje standardy Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio. Pozlacené, tedy neoxidující terminály zajišťují delší životnost přístroje.

Obě zařízení potom podporují celkově 45 různých typů multimédií, mezi něž patří i zvuk nejvyšší kvality formátů FLAC, WAV a AIFF. Přehrávače spravují soubory v systému NTFS, a proto jsou schopny přehrávat i soubory větší než 4 GB.

Přístroje navíc mohou přehrávat i online obsah, a to díky technologii wi-fi, jež je u modelu BD-700 již zabudovaná, k levnějšímu modelu BD-500 je pak třeba dokoupit wi-fi modul. Díky vysokorychlostnímu přehrávání ve standardu 802.11n je možno bezdrátově přenášet i média z počítače připojeného do stejné sítě. V menu přehrávačů navíc naleznete pohodlné odkazy přímo na webový obsah typu YouTube či Picassa.

Přehrávač O!Play BD-700 je vybaven speciálními HDMI porty určenými zvlášť pro obraz (3D video ve standardu HDMI 1.4) a zvlášť pro zvuk (1.3). Kromě zvýšené kvality tak může BD-700 koexistovat s okolními zvukovými přijímači, aniž by se navzájem ovlivňovaly.

A to nejlepší na konec – jako dálkové ovládání využijete jakýkoliv smartphone vybavený třeba operačním systémem Windows Phone, iOS, Symbian, Android či Blackberry.