Hlavní navigace

Bodyguard vaší internetové komunikace

18. 2. 2006

Sdílet

Norton Internet Security 2006 byl obohacen o detektor spywaru a adwaru

Symantec je dnes nesmazatelným pojmem na poli utilit pro správu PC. Proslulý Norton Antivirus však před lety položil základ produktu, jenž má dnes na softwarovém trhu mnoho konkurentů. Norton Internet Security 2006 však kromě tradiční kvality poskytne uživatelům i několik chytrých novinek.
V tradičně žluté krabici najdete celou sadu utilit nesoucích jméno Petera Nortona: Antivirus, Personal Firewall, Privacy Control, AntiSpam a Parental Control. Ovládání všech utilit je podobně jako u předchozí verze integrováno do jednoho řídícího centra.
Jádrem celého balíku zůstává Norton Antivirus. Nově je obohacen o konfigurovatelný detektor spywaru a adwaru. Vylepšen byl i LiveUpdate, který nyní poskytuje aktuální virové, spamové a spywarové databáze i několikrát denně. Norton Antivirus 2006 je samostatně recenzován v PC WORLDu 1/06, zvídavé čtenáře proto odkazuji právě tam. Neméně důležitou součástí Internet Security je Personal Firewall. Obsahuje předpřipravené profily typické například pro domácí nebo kancelářské PC. Ty lze dále modifikovat až na úroveň IP adres a portů. Firewall zpočátku pracuje v takzvaném módu učení a samostatně si vytváří pravidla podle potřeb uživatele. Privacy Control má sloužit k ochraně vašeho soukromí. V podstatě v sobě integruje vše, co nestihl Antivirus nebo Firewall. Pokud je zjištěn pokus o napadení, dokáže funkce Autoblock odpojit vaše PC od internetu a po zvoleném časovém intervalu připojit zpět. Vylepšena byla kontrola spouštěných skriptů na webových stránkách a monitoring výměny informací, např. formou cookies.
Pomůckou moderních rodičů je Parental Control. Nastavuje se logicky pro každého uživatele Windows zvlášť a skládá se z několika částí. První z nich je blokování přístupu na webové servery. Symantec umožňuje jejich definici podle typu obsahu (například sex, humor, hazardní hry apod.) nebo podle URL. Druhou částí je konfigurace typů programů, které může daný uživatel pod Windows spouštět. Parental Control dokáže řídit přístup i ke skupinám sítě USENET. Seznam zakázaných skupin je opět volně modifikovatelný. K dispozici je navíc přehledný průvodce, který nabídne méně zkušeným rodičům předdefinované profily nastavení pro dítě, dospívajícího, dospělého a správce.
Norton Internet Security 2006 s sebou nepřináší převratné novinky, zaměřil se spíše na zdokonalení stávajících funkcí. Nová je schopnost odhalit spyware a adware, drobně vylepšena byla i detekční část AntiSpamu a Privacy Control. Přes rozsáhlé možnosti konfigurace (např. firewallu) si balík zachovává sympatickou jednoduchost ovládání. Velkou výhodou je i dobře zvládnutá lokalizace.

Nastavení blokování serverů v Parental Control.

Norton Internet Security 2006

+ lokalizace
+ Parental Control
+ možnosti nastavení osobního
firewallu
I někdy až přílišná integrace
do operačního systému

K recenzi poskytla firma: Symantec
www.symantec.cz
Cena: 2 390 Kč (bez DPH)

Autor článku