Hlavní navigace

Bose uvádí chytrý reproduktor s baterií

23. 12. 2019

Sdílet

 Autor: Bose
Bose představuje na našem trhu Portable Home Speaker – chytrý univerzální reproduktor pro domácnost i zábavu v přírodě či na cestách s 360° zvukem

Při vytváření komplexního bezdrátového ozvučení domácnosti a streamingu hudby pomocí populárních hudebních služeb lze snadno kombinovat s jakýmkoli chytrým hudebním systémem Bose Home Speaker, soundbarem Bose nové generace nebo jiným reproduktorem s podporou AirPlay 2. Kromě toho lze díky vestavěné baterii a odolnému provedení použít také jako přenosný Bluetooth reproduktor pro outdoorové využití.  

Bose

Jedná se totiž o vůbec první audiosystém Bose, jenž kombinuje funkce přenosného Bluetooth reproduktoru s výdrží až 12 hodin a chytrého domácího audiosystému pro streaming hudby pomocí populárních služeb, jako například Spotify či Deezer. Současně umožňuje bezdrátový rozvod hudby v celém domě v rámci dosahu Wi-Fi. Jeho 360° zvuk s masivním basovým základem tvořeným třemi pasivními membránami je díky použití speciální akustické čočky šířen stejně kvalitně do všech stran. Kromě uvedených vlastností osloví posluchače především kvalita a hlasitost reprodukce tohoto kompaktního přístroje. Nabíjení probíhá pomocí konektoru USB-C nebo lze využít samostatně prodávanou základnu, do níž lze Portable Home Speaker postavit.

Svým provedením odpovídá Portable Home Speaker univerzálnímu určení. Elegantní kovové pouzdro v černé nebo stříbrné barvě doplní vhodně jakýkoli moderní prostor. Vestavěné poutko a odolnost vůči stříkající vodě umožňuje zase snadné použití v režimu přenosného Bluetooth reproduktoru. Portable Home Speaker se zároveň stává dosud nejvýkonnějším přenosným reproduktorem Bose.

Chytrý rozvod hudby v domě pomocí vlastní aplikace i AirPlay 2

Nový Bose Portable Home Speaker je součástí rodiny chytrých reproduktorů Bose druhé generace, do níž patří aktuálně již další dva systémy Home Speaker a Soundbary 500 a 700. Všechny uvedené produkty lze velmi komfortně, ale přitom jednoduše kombinovat a vytvořit s jejich pomocí bezdrátový rozvod hudby v celém bytě či domě s možností využití streamingu. Pro tento účel podporují všechny uvedené systémy populární hudební služby, jako například Spotify, Deezer či internetová rádia TuneIn, ke kterým jsou přímo připojeny pomocí vestavěné podpory a Wi-Fi rozhraní. Současně komunikují i mezi sebou a díky tomu umožňují vytvoření synchronizované hudební reprodukce ve všech místnostech, v nichž je instalován jeden z uvedených reproduktorů. Velkou výhodou při streamingu hudby z internetu je nezávislost na dosahu Bluetooth. Pomocí aplikace v telefonu určí uživatel pouze zdroj hudby a reproduktory komunikují následně s příslušnou službou napřímo přes domácí bezdrátovou síť. Kromě vlastního systému pro rozvod hudby podporují chytré reproduktory Bose také AirPlay 2 a dokáží komunikovat se všemi dalšími zařízeními využívajícími tento protokol.

V rámci ekosystému Bose řídí výběr a přehrávání hudby v celém prostoru mobilní aplikace Bose Music, kterou mohou mít nainstalovanou všichni členové domácnosti. Ta umožňuje volit skladby, alba, rádia nebo playlisty pro jednotlivé místnosti a snadno vytvářet jedním klikem skupiny reproduktorů, které budou přehrávat stejnou muziku. Další variantu nabízí vestavění digitální asistenti Google a Alexa, jejichž využití je však v Čechách a na Slovensku prozatím omezeno.

Kromě smartphonu s uvedenou aplikací lze základní funkce, jako úpravu hlasitosti, přesun mezi skladbami a připojování k dalším zařízením pomocí Bluetooth ovládat pomocí tlačítek umístěných na reproduktoru.

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

Nový chytrý reproduktor Bose Portable Home Speaker je na našem trhu k dostání za cenu 9 590 Kč a samostatně dodávaná volitelná nabíjecí základna stojí 790 Kč.