Hlavní navigace

Bouře v Intelu: Končí i vrchní management

6. 4. 2016

Sdílet

 Autor: Intel
Šéf klientské počítačové sekce Kirk Skaugen, i lídr skupiny pro internet věcí, Doug Davis, končí ve společnosti Intel.

Obě sekce, plus také byznysový software, nyní vede bývalý vysoký činitel Qualcommu, Venkata Renduchintala.

Že Kirk Skaugen a Doug Davis opouští firmu, oznámil Intel z kraje týdne. Jejich role ve firmě se však změnila již v listopadu, kdy byl jmenován Venkata Renduchintala a přebral velkou část jejich oddělení. Sám je nyní faktickou dvojkou Intelu, hned po hlavním řediteli Brianu Krzanichovi.

Původně byl Skaugen považován za manažera, který dokáže efektivně využít pozici ředitele Client Computing sekce, ale nakonec jej nahradil právě Renduchintala. Dřívě Skaugen vedl skupinu Data Center, kterou přetvořil ve velmi výdělečný projekt, než ho přeřadili do PC Client sekce, nyní přejmenovanou na Client Computing.

cyber23

Jiný z vrchnolných manažerů Intelu, Navin Shenoy, který dříve spravoval sekci mobilních čipů, nyní převezme Skaugenovu roli jako staršího viceprezidenta a vrchního manažera sekce Client Computing. Rendunchitala se tak bude moci věnovat jiným odvětvím.

Doug Davis se během svých 32 let ve společnosti ocitl na mnoha různých pozicích. Hrál roli ve výrobě, hardwaru, softwaru, a od nedávna byl také vedoucím skupiny internetu věcí. Na konci roku končí, aby se mohl více věnovat své rodině.

Byl pro vás článek přínosný?