Hlavní navigace

Bránu, jež dovolí k internetu připojit téměř libovolné zařízení, nabízí Cisco

Miniaturní integrovanou gateway, která umožňuje rozšířit schopnosti běžných „off-line zařízení“, jako jsou domácí spotřebiče, lékařské přístroje, bankomaty či různé automaty, o internetovou konektivitu, představilo Cisco. Podporuje například šifrované VPN spojení, firewall, proaktivní IPS či filtrování obsahu.
Pavel Louda 6. 9. 2011

Sdílet

ISR podle ní představuje první integrovaný IP směrovač pro M2M (machine-to-machine) komunikaci v rámci „internetu věcí“ (Internet of Things), který je možné použít s prakticky libovolným zařízením.

Studie společnosti Cisco odhaduje, že v roce 2020 bude internetem propojeno více než 50 miliard zařízení a ISR 819 je dalším krokem k dosažení tohoto milníku, k realizaci internetu věcí.

ISR 819 integruje v kompaktním těle (s rozměry srovnatelnými s Apple iPad 2) komunikační rozhraní pro 3G/4G sítě (dual SIM) s pokročilými bezpečnostními technologiemi – jako je šifrované VPN spojení, komplexní firewall, proaktivní prevence narušení či filtrování obsahu.

Samozřejmostí je centralizovaná vzdálená správa a monitoring všech připojených Cisco ISR 819 jednotek. K dispozici je také odolná varianta pro venkovní nasazení a extrémní podmínky (vybavení sanitek, bankomaty, odlehlé objekty apod.), která pracuje i při teplotách kolem -25 nebo +60 °C a přečká i dlouhodobé vibrace, pády či kontakt s vodou a prachem.

Využití propojených inteligentních zařízení přináší zcela novou úroveň automatizace – spojení ISR 819 a samostatného GPS modulu nabízí celou řadu nových funkcí pro dosud samostatně fungující zařízení. Lékařské přístroje mohou být rozšířeny o vzdálené sledování stavu pacientů a online reporting v reálném čase, v oblasti logistiky mohou M2M technologie autonomně informovat o pozici a stavu zásilek.

Prodejní automaty získají schopnost informovat o nedostatku konkrétního zboží a, ve spojení s obdobně vybavenými zásobovacími centry, mohou zajistit optimální doplnění, případně zákazníka informovat o nebližším automatu s požadovaným produktem.

skoleni31_1

Další využití najdou takto vybavená zařízení jak v domácnostech, tak i v zabezpečení a monitoringu, ve službách, v cestovním ruchu i v dalších průmyslových odvětvích – možnosti M2M internetu neboli internetu věcí, jsou prakticky neomezené a s ISR 819 dostupné pro téměř libovolné zařízení.

ISR 819 je již v prodeji za cenu od 2300 USD (odolná varianta) či od 1600 dolarů za základní verzi.