Hlavní navigace

Britská charita vyvinula systém řízení případů

17. 4. 2012

Sdílet

 Autor: © Nmedia - Fotolia.com
Se zajímavým nápadem přišla charitativní organizace Freedom of Torture, která ve Velké Británii pomáhá týraným lidem. Vyvinula systém řízení případů, který nyní nabízí středně velkým společnostem.

Freedom of Torture věří, že systém vyrobený ve spolupráci s firmou LShift v rámci projektu  Daylight vyplní mezeru na trhu. Tu organizace objevila, když sháněla vhodné řešení, jak data z velkého množství zdrojů shromáždit na jedno místo.

„Když jsme začali hledat, chtěli jsme nejprve zjistit, zda je možné koupit systém v běžném prodeji. Nenarazili jsme ale ani na jeden. Mnoho firem nabízelo systémy, které byly pro naše potřeby  zbytečně velké. Hodily by se například pro organizace státní zdravotní péče,“ vysvětlil Seth Harman, vedoucí oddělení IT organizace Freedom of Torture. Harman dodal, že pro potřeby jejich organizace s kolegy zvažovali i větší systémy používané praktickými lékaři. Ti mají v databázi asi šest tisíc případů, tedy zhruba o čtyři tisíce více.

Problém byl ovšem v tom, že si organizace potřebovala upravit vybraný systém CRM pro vlastní potřeby. „Jednou z nejdůležitějších věcí bylo, že jsme měli otevřený přístup do databáze SQL, takže jsme mohli provádět změny sami a nemuseli jsme se obracet na prodejce. Nyní máme na šest měsíců uzavřený kontrakt s firmou LShift, ale výhledově chceme být soběstační,“ vysvětlil Harman.

Freedom of Torture díky tomuto přístupu vlastní zdrojový kód systému řízení případů, který slouží k práci s jednotlivými případy mučení, a také autorská práva k němu.

Charitativní organizace zveřejnila i technické detaily. Vývojáři pracují na standardním základu od společnosti Microsoft, který používají pro vytváření interních a externích webových aplikací. Pro servery si přebírají rovněž technologie Microsoft, konkrétně .Net a SQL Server. Rámec pro tvorbu aplikací pak tvoří ASP.NET MVC 2, který je rovněž od Microsoftu.

Na Microsoft se vývojáři charitativní organizace Freedom of Torture spoléhají i pokud jde o bezpečnost a systémovou autentizaci více než dvou stovek spolupracovníků z celé Británie. V tomto případě používají ověřování pomocí standardní služby Active Directory.

Nový systém byl spuštěn před necelým rokem a za dobu používání charitě vydatně pomohl s vlastní organizací. Protože Freedom of Torture nedostává žádné státní příspěvky, vítá jakoukoli pomoc zvenčí. Nyní se snaží získat další prostředky, které by jí pomohly financovat další vývoj, a to formou partnerství, grantů a sdílení technologií s obdobnými organizacemi. „Pokud je nám někdo ochoten pomoci, budeme s ním velmi rádi spolupracovat,“ dodává Harman.