Hlavní navigace

Budoucí telefony mohou mít třístranný displej

17. 11. 2013

Sdílet

 Autor: © Tijana - Fotolia.com
Firma Samsung plánuje příští rok prodávat chytrý telefon Galaxy, který bude mít třístranný displej přesahující přes strany, což by mělo umožnit čtení zpráv při pohledu z boku.

Neoficiální informace o třístranných displejích, které mají hrát významnou roli v inovačních plánech firmy Samsung, pocházejí z neoficiálních zdrojů obeznámených se strategickými plány společnosti.

Nový člen produktové řady Galaxy bude vybaven novou verzí technologie Samsung Youm, která je například součástí oválného modelu Galaxy Round. Podle dosavadních plánů každá strana displeje bude fungovat nezávisle a může se objevit i v řadách S a Note zařízení Samsung.

Samsung, který je v současnosti největším světovým výrobcem mobilních zařízení, již léta soutěží s firmou Apple a snaží se uvádět co nejvíce inovativních zařízení. Zintenzivnění těchto snah je reakcí na zpomalování a nasycování segmentu trhu s highendovými chytrými telefony, kde Samsung prodává přibližně jednu třetinu všech zařízení.

Během pátečního obchodování akcie Samsungu, v reakci mimo jiné na tyto informace, získaly na hodnotě 2,7 procenta a dosáhly dvouměsíčního maxima. Je třeba ovšem brát v potaz, že tytéž akcie od počátku roku ze svého ocenění ztratily téměř 3,9 procenta.

I Apple podle dalších zpráv z 10. listopadu pracuje na novém vzhledu pro své telefony iPhone, včetně větších obrazovek se zakřiveným sklem a vylepšenými snímači schopnými detekoval míru tlaku. Podle Van Bakera, ředitele výzkumu firmy Gerner, se zakřivené displeje nepochybně objeví na trhu, je jen otázkou, do jaké míry získají přízeň uživatelů.

Informované zdroje pocházející z firmy Samsung tvrdí, že zatím nebylo stanoveno konkrétní datum pro uvedení nových zařízení, ale je pravděpodobné, že k němu dojde nejspíše až v druhé polovině příštího roku. Připomeňme, že technologie Youm byla poprvé oficiálně předvedena na výstavě CES v Las Vegas během letošního ledna. Samsung technologie Youm přihlásil u amerického patentového úřadu s tvrzením, že ji lze použít u televizorů, mobilních telefonů, počítačů, automobilů i osvětlení na vánoční stromky.

Společnost Samsung se snaží diverzifikovat své produktové portfolio, právě díky zavedení pružných displejů, prodejem chytrých hodinek Galaxy Gear a nedávno také registrovala patent pro chytré brýle, které dokážou přijmout telefonní hovor i například během sportovní činnosti uživatele.

Zakřivené pružné displeje mohou být technologií, která vynese do popředí Samsung jako inovativní společnost, především ve srovnání s jejím největším konkurentem, firmou Apple. Současně se uvedení takto vybavený modelů Samsung Galaxy může chápat jako test trhu a síly zájmu uživatelů. Především asijské společnosti jsou známy svou odvahou průběžně uvolňovat nové a zajímavé produkty, které budou dále nabízeny, pouze pokud bude zájem zákazníků dostatečný.

Byl pro vás článek přínosný?